ZOO je nedaleko od hranic s ČR. Žije v ní okolo 37 druhů zvířat a několik stovek druhů stromů, keřů a ostatní flóry.
Hlavní obrázek místa
Ovce muflona obecného
© Aleš Marek 08/2006
Zittau je městečko na hranicích České republiky, Německa a Polska. Někdy se tomuto území taky říka „Trojzemí“. Zittau je vzdálena asi 23 kilometrů od Liberce. ZOO nebo také podle ukazatelů Tierpark se nachází na konci města směrem na město Görlitz. Před parkem je velké parkoviště bez poplatků kde se komfortně zaparkuje a asi 100 metrů dále je pokladna se vstupem do zahrady. Vstupné je přizpůsobeno návštěvě rodinám a i jednotlivec zaplatí za vstup 3 Eura. V pokladně je možno požádat o letáček s českým průvodcem, který je velice podrobný a přehledný. V zahradě je cca okolo 37 druhů zvířat a toto množství se samozřejmě mění. Zahrada v Zittau je v mnoha směrech odlišná od zahrad na které je český návštěvník zvyklí. V zahradě nežijí ani tygři, nebo sloni a nebo jiní cizokrajní obyvatelé, kteří jsou v každé zoologické zahradě, ale uvidíme v ní například želvy, klokany, tučňáky, ale i obyčejné koně nebo osly. Díky modernímu způsobu života dnes spousta dětí ani neví, jak vypadá živý osel a nebo tak obyčejné zvíře jako je morče a nebo kůň. V zahradě je také mnoho stromů, stezek, mokřin, ale žijí v ní i pohádkové bytosti. Když se návštěvník chová tiše a pozorně sleduje život v zahradě, může potkat například vodníka a nebo malé dráčky. Samozřejmě nechybí ani stánky s občerstvením a suvenýry a nebo hřiště a dětská ZOO. U některých výběhů jsou i automaty, kde si návštěvník může za 20 centů zakoupit krmivo pro zvířata. Co je ovšem na celé zahradě asi nejzajímavější je to, že některé výběhy jsou postaveny tak, že jsou průchozí a návštěvník prochází přímo prostorami, kde žijí zvířata. Tak jako příklad ve výběhu daňků a muflonů návštěvník prochází výběhem pro zvířata a ti jsou již natolik ochočená, že se nechají i pohladit. Zahrada není nijak rozlehlá a velká, ale díky tomu jaká zvířata jí obývají je návštěva…  číst dále
Aleš Marek, 4.8. 2006
otvíračka

Celoročně. Od dubna do října od 09-18 hodin a od listopadu do března od 09 hodin až do setmění.

1.8. 2006

Německo,

Místa v okolí

 vodárna
 Mariánský kostel
 Johanneum
 kostel sv. Kříže
 městské lázně
 staré gymnasium
 Jánský kostel
 Tkalcovský kostel
 kostel Panny Marie
 solnice/konírna
 radnice
 Rolandova kašna
 kašna Samaritánky
 městské opevnění
 Žitava
 kostel Pokoje
 Hrádek nad Nisou
 Karlsfried
 Grabštejn
 Oybin
 Scholzeho mlýn
 Horský kostel
 fara
 Kelchsteine
 Winterstein
 kaple
 Krompach
 Krompach
 Starý Falkenburk
 Bílé kameny
 kostel sv. Mikuláše
 Varnsdorf
 kostel sv. Barbory
 kostel sv. Pankráce
 Zámecký vrch
 evangelický kostel
 Raimund
 Curia Vítkov
 Lemberk
 Hrádek-Burgsberg
 Bredovský letohrádek
 Tříhraniční kámen
 Vysoký
 Palmův dvůr
 kostel sv. Vavřince
 silniční most
 mariánský sloup
 Heřmanická rozhledna
 radnice
 boží muka
 Milštejn
 Rousínovský hrádek
 kostel sv. Anny
 kostel sv. Kryštofa
 Andělka
 Hamrštejn
 Haléřova tvrz
 Dutý kámen
Kontaktní informace
Tierpark Zittau
Weinaupark 2a
02763 Zittau
Tel: +49 03583 70 11 22
http://www.tierpark-zittau.de
info@tierpark-zittau.de
Základní informace místa
ID místa: 4477
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 4.8.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama