Kašna z roku 1708 se sochou Herkula, zabíjejícího mnohohlavého psa Kerbera. Dětské postavičky zobrazují Herkulovy bájné dětské činy. Jedno ze tří děl podobného druhu na náměstí Neustadt (Nové město).
Hlavní obrázek místa
Kašna od severu, v pozadí solnice
© Ivan Grisa 07/2011

Herkulova kašna v Žitavě

Kašna, jejíž střední sloup vrcholí sochou Herkula, zabíjejícího mnohohlavého strážce podsvětí, psa Kerbera, zdobí od roku 1708 střed severní části náměstí Neustadt. Na sloupu, nesoucím sochu héróa, zobrazují čtyři dětské postavičky jeho hrdinné činy z dětství (zejména zaškrcení hada, který ho přepadl v kolébce).
Ivan Grisa, dle http://www.zittau.eu/3_portrait/rundgang/kulturpfad.htm#k26, 4.7. 2011

Komentáře

Německo,

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 10204
Typ místa: technická památka
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 21.10.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Kamenná Prachnerova Terezka ošizená o dědictví

Historie

Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let

Návštěvnické centrum Kvilda, výběh rysů a jelenů

Zajímavosti

Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.

Rumcajsova ševcovna v pohádkovém městě Jičíně

Zajímavosti

V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.

Obří sud Javorník - po jeho návštěvě určitě nebudete mít hlad

Zajímavosti

Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.

Zámecká zahrada v Teplicích se zajímavými stavbami

Zajímavosti

Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.

Staropražská pověst o kovolijci Lochmarovi a jeho zvonu

Historie

Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo

Naposledy navštívené

reklama