Lázně Bludov vznikly v r. 1929 na podnět Zdeňka Pospíšila. Slouží k rehabilitaci pohybového aparátu a léčbě dětské obezity. Hlavním zdrojem léčby je minerální termální zdroj sírano-chlorido-sodného typu.
Hlavní obrázek místa
Pohled na centrální budovu lázní
© Ivo Rozehnal 03/2020
Bludovské lázně leží západně od městečka při silnici na Chromeč. Cestu do lázeňského areálu lemuje nově vysazená alej, pojmenována po zakladateli lázní Zdeňku Pospíšilovi. Asi 500 m od lázní je železniční zastávka, před alejí pak autobusová zastávka. Zhruba 250 m od lázeňského komplexu teče řeka Morava a nachází se tu nástupní místo pro vodáky a raftaře. V okolí ze zajímavých míst najdeme zámek Bludov, stejnojmennou zříceninu, v městečku muzeum kočárků a Pradědovo dětské muzeum, rozhlednu Brusná a severovýchodně pak město Šumperk - centrum kraje.
Rozehnal Ivo, 2.3. 2020
historie

Radioaktivní a sirné lázně Bludov vznikly v roce 1929 na podnět Zdeňka Pospíšila. Hlavním zdrojem lázní je minerální termální pramen, obsahující sírano-chlorido-sodné složení. Součástí lázní je Hlavní budova, Lázeňská vilka, Zahradní a Lesní pavilon. Součástí komplexu je dále moderní rehabilitační a detoxikační centrum, restaurace a kavárna. Areál s parkovou úpravou skýtá sportovní vyžití (plavání, stolní tenis, minigolf a další). Lázně Bludov slouží převážně k rehabilitaci pohybového aparátu a léčbě dětské obezity.

Rozehnal Ivo - zdroj - web: lazne-bludov.cz, 2.3. 2020

Olomoucký kraj,  Šumperk  (SU), Bludov

Místa v okolí

 kostel sv. Jiří
 Bludov
 Bludov
 Bludoveček
 kaple sv. Prokopa
 kostel sv. Matouše
 Háj u Šumperka
 kostel sv. Linharta
 Ruda nad Moravou
 mariánský sloup
 radnice
 Šumperk
 Geschaderův dům
 kostel sv. Barbory
 Třemešek
 rychta
 Brníčko
 empírová kašna
 Dům Pod podloubím
 morový sloup
 měšťanský pivovar
 kostel sv. Barbory
 stará radnice
 Zábřeh
 kostel sv. Leonarda
 Bohdíkov
 kaple sv. Václava
 Skalička
 Rapotín
 Nemile
 Vikýřovice
 kaple sv. Václava
 Frankštát
 Králova Hora
 partyzánský bunkr
 Vikýřovice
 Nemilka
 rychta
 Štíty
 Stará radnice
 Štíty
 Šilperk
 Burgstein
 kostel sv. Martina
 Hoštejn
 kostel sv. Anny
 Strážník
 Velké Losiny
 Žerotínská sýpka
 Dubicko
 kostel sv. Stanislava
 Tři kameny
 ruční papírna
 Mlýnický dvůr
 Mrtvý muž
 Kalvárie
 Bradlo
 kostel sv. Jiří
 Preisův mlýn
 kostel sv. Martina
 kaple sv. Rocha
 Reichlova chata
 Sobotín
 kostel sv. Vavřince
 Křížová hora
 Maršíkov
 kostel sv. Matouše
 kostel sv. Vavřince
 kaple sv. Panny Marie
 Loučná nad Desnou
 hrobka rodiny Kleinů
Kontaktní informace
STÁTNÍ LÉČEBNÉ LÁZNĚ BLUDOV, S.P.
Lázeňská 572, 789 61 Bludov
Tel: 583 301 211
http://www.lazne-bludov.cz
recepce@lazne-bludov.cz
Základní informace místa
ID místa: 14705
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 2.3.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama