Lázně Bludov vznikly v r. 1929 na podnět Zdeňka Pospíšila. Slouží k rehabilitaci pohybového aparátu a léčbě dětské obezity. Hlavním zdrojem léčby je minerální termální zdroj sírano-chlorido-sodného typu.
Hlavní obrázek místa
Pohled na centrální budovu lázní
© Ivo Rozehnal 03/2020
Bludovské lázně leží západně od městečka při silnici na Chromeč. Cestu do lázeňského areálu lemuje nově vysazená alej, pojmenována po zakladateli lázní Zdeňku Pospíšilovi. Asi 500 m od lázní je železniční zastávka, před alejí pak autobusová zastávka. Zhruba 250 m od lázeňského komplexu teče řeka Morava a nachází se tu nástupní místo pro vodáky a raftaře. V okolí ze zajímavých míst najdeme zámek Bludov, stejnojmennou zříceninu, v městečku muzeum kočárků a Pradědovo dětské muzeum, rozhlednu Brusná a severovýchodně pak město Šumperk - centrum kraje.
Rozehnal Ivo, 2.3. 2020
historie

Radioaktivní a sirné lázně Bludov vznikly v roce 1929 na podnět Zdeňka Pospíšila. Hlavním zdrojem lázní je minerální termální pramen, obsahující sírano-chlorido-sodné složení. Součástí lázní je Hlavní budova, Lázeňská vilka, Zahradní a Lesní pavilon. Součástí komplexu je dále moderní rehabilitační a detoxikační centrum, restaurace a kavárna. Areál s parkovou úpravou skýtá sportovní vyžití (plavání, stolní tenis, minigolf a další). Lázně Bludov slouží převážně k rehabilitaci pohybového aparátu a léčbě dětské obezity.

Rozehnal Ivo - zdroj - web: lazne-bludov.cz, 2.3. 2020

Olomoucký kraj,  Šumperk  (SU), Bludov

Místa v okolí

 kostel sv. Jiří
 Bludov
 Bludov
 Bludoveček
 kaple sv. Prokopa
 kostel sv. Matouše
 Háj u Šumperka
 kostel sv. Linharta
 Ruda nad Moravou
 mariánský sloup
 radnice
 Šumperk
 Geschaderův dům
 kostel sv. Barbory
 Třemešek
 rychta
 Brníčko
 empírová kašna
 Dům Pod podloubím
 morový sloup
 měšťanský pivovar
 kostel sv. Barbory
 stará radnice
 Zábřeh
 kostel sv. Leonarda
 Bohdíkov
 kaple sv. Václava
 Skalička
 Rapotín
 Nemile
 Vikýřovice
 kaple sv. Václava
 Frankštát
 Králova Hora
 partyzánský bunkr
 Vikýřovice
 Nemilka
 rychta
 Štíty
 Stará radnice
 Štíty
 Šilperk
 Burgstein
 kostel sv. Martina
 Hoštejn
 kostel sv. Anny
 Strážník
 Velké Losiny
 Žerotínská sýpka
 Dubicko
 kostel sv. Stanislava
 Tři kameny
 ruční papírna
 Mlýnický dvůr
 Mrtvý muž
 Kalvárie
 Bradlo
 kostel sv. Jiří
 Preisův mlýn
 kostel sv. Martina
 kaple sv. Rocha
 Reichlova chata
 Sobotín
 kostel sv. Vavřince
 Křížová hora
 Maršíkov
 kostel sv. Matouše
 kostel sv. Vavřince
 kaple sv. Panny Marie
 Loučná nad Desnou
 hrobka rodiny Kleinů
Kontaktní informace
STÁTNÍ LÉČEBNÉ LÁZNĚ BLUDOV, S.P.
Lázeňská 572, 789 61 Bludov
Tel: 583 301 211
http://www.lazne-bludov.cz
recepce@lazne-bludov.cz
Základní informace místa
ID místa: 14705
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 2.3.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama