Ruiny obdélné kamenné kaple Panny Marie, kterou nechala ve druhé polovině 19. století postavit rodina Pleyerů. Kaple byla začleněna do ohradní zdi Čichalovského mlýna (Sichlauer Mühle). Po opuštění mlýna kaple chátrala, dnes se z ní zachovalo pouze obvodové zdivo, zarůstající náletovými dřevinami.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 05/2020
Graficke pismenko K mlýnu, jakož i ke kapli, v minulosti vedlo několik cest. Dnes je většina z nich zaniklá a kaple je nejsnáze dostupná cestou, která začíná na jižním okraji Čichalova za posledním domem vesnice. Cesta je ještě několik set metrů s opatrností a za sucha sjízdná, posledních cca 500 metrů je ale cesta již téměř zaniklá.
25.5. 2020

  historie

  Ruiny obdélné kamenné kaple Panny Marie, kterou nechala ve druhé polovině 19. století postavit rodina. Pleyerů. Kaple byla začleněna do ohradní zdi Čichalovského mlýna (Sichlauer Mühle), jehož posledním majitelem byl Franze Schopf, jeden z mála zdejších původních německých obyvatel, který se vyhnul odsunu. Kaple měla rozměry 2,5 x 2,85 m a výšku cca 3,5 m. Závěr kaple byl rovný, průčelí mělo klenutý, polokruhový vstup a trojúhelníkový štít.

  Milan Caha (zdroj: http://www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz ), 25.5. 2020
  sakrální památky
  kaple
  zřícenina
  volně přístupno
  Česká republika
  Karlovarský kraj
   Karlovy Vary  (KV)
  Čichalov