Obdélná neoklasicistní kaple z roku 1889 byla postavena pro obraz Panny Marie z Re z roku 1729. Po r. 1945, po odsunu německého obyvatelstva, přestala být udržována, a přestože byla od roku 1958 památkově chráněna, zchátrala. Roku 1978 byla opravena, při opravě ale ztratila většinu původní výzdoby.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 05/2020
Obdélná plochostropá kaple v neoklasicistním slohu byla postavena pro barokní obraz Panny Marie z Re. Obraz z roku 1729 byl umístěn v bochovském farním kostele sv. Michaela Archanděla a již roku 1750 se zvažovalo, že by měl mít vlastní kapli. Tu však získal až v roce 1889, kdy pro něj byla postavena kaple nedaleko Panského mlýna (Herrnmühle) na břehu Panského rybníka (Herrenteich). Po roce 1945, po odsunu německého obyvatelstva, přestala být kaple udržována, a přestože byla od roku 1958 památkově chráněna, postupně chátrala. Na konci sedmdesátých let byla již ve značně zchátralém stavu a v roce 1978 byla celkově opravena. Při této opravě však ztratila většinu původní výzdoby, například zdobný půlkruhový štít nad vchodem či dvoukřídlá dřevěná vrata. V roce 1980 proto byla zbavena památkové ochrany. Barokní obraz, pro který byla postavena býval v oltářní nice v závěrové stěně dnes je zde zasklená kopie v kovovém zdobeném rámu.
Milan Caha (zdroj: http://www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz ), 6.5. 2020
Karlovarský kraj,  Karlovy Vary  (KV), Bochov

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 14836
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 6.5.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

reklama