Muzeum založeno r. 1910 princem Albertem I. Budova postavena na mořském útesu. Tyčí se nad mořem do výšky 80 metrů. Nejzajímavější částí muzea je akvárium. Několik set druhů ryb. Ředitelem muzea byl dříve Jacques-Yves Cousteau.
Hlavní obrázek místa
Oceánografické muzeum v Monaku
© Pavel Vítek 06/2005
Monacké Oceánografické muzeum se nachází ve Starém městě. Najdeme ho asi 1 a půl kilometru jihovýchodně od kasina, 285 m východně od monacké katedrály anebo 550 m východně od knížecího paláce.
Pavel Vítek, 12.7. 2021
popis

V suterénu můžeme vidět mořské živočichy ve světově proslulém akváriu. Mezi exponáty muzea se nachází zhruba 4000 druhů ryb a bezobratlých živočichů. V obří nádrži, která je dlouhá 9 m a hluboká 6 m můžete pozorovat chování žraloků. Další zajímavostí je nádrž s korálovým útesem. Útes sem byl dovezen z Rudého moře spolu s jeho prvotními obyvateli, hvězdicemi, kraby, krevetami, měkkýši, mořskými houbami a mnoha dalšími živočichy. Nejzajímavější částí muzea je akvárium, jedno z nejvýznamnějších v Evropě. Žije v něm několik set druhů ryb ze všech světových moří. V jeho centrální části je nádrž s šest metrů dlouhou žraločí lagunou a korálovým útesem. Kromě ní akvárium obsahuje 90 menších nádrží s nejrůznějšími mořskými živočichy, do kterých je denně načerpáno na 250 tisíc litrů čerstvé mořské vody, která je vedena nasávací trubicí zapuštěnou do hloubky 60 metrů pod vodní hladinou. V přízemí je výstavní sál, kde…  číst dále

Pavel Vítek – zdroj: https://www.protravel.cz/destinace/oceanograficke-muzeum/, 12.7. 2021

historie

Muzeum bylo založeno v roce 1910 princem Albertem I. Budova muzea byla postavena na mořském útesu při pobřeží Monte Carla, jeho stavba trvala od roku 1899 11 let. Při výstavbě bylo použito 100.000 tun kamene. Monumentální stavba s velkolepou fasádou se tyčí nad mořem do výšky 80 metrů.

Pavel Vítek – zdroj: https://www.protravel.cz/destinace/oceanograficke-muzeum/, 12.7. 2021

Monako,

Místa v okolí

Základní informace místa
ID místa: 15797
Typ místa: technická památka
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 12.7.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

reklama