
Kostel je jednolodní stavba, jejíž výrazně nižší a užší presbytář je orientován k východu. K jižní stěně lodi se připojuje hranolová věž s barokní cibulovou bání a lucernou. Ta je zevně římsami dělena na tři podlaží. V přízemí je z jihu umístěn portál, po stranách se dvěma nikami. Jižní strana prvního patra nese velké opravené sluneční hodiny. Druhé patro se na všechny strany otvírá zvukovými okny s okrouhlými záklenky. Nízký presbytář má polygonální závěr, v rozích zesílený kamennými opěráky. Novější hrotitá okna jsou bez kružeb, se zbytky vitrají z 19. století. Na severu k němu přiléhá malá sakristie bez oken, se samostatným vstupem od východu. Klenba křížová a paprsčitá s mohutnými žebry. Loď je velmi široká a proti presbytáři vysoká. Zřejmě se mělo původně jednat o trojlodí. Klenba je valená, stlačená, zřejmě barokní, podle míst s opadanou omítkou pravděpodobně dřevěná. Interiér se štukovými plochými… číst dále
Jedlka se poprvé písemně připomíná roku 1352. Někdy záhy poté byl rozestavěn zdejší kostel. Jeho presbytář pochází pravděpodobně z druhé poloviny 14. století. Loď (původně zřejmě zamýšlená jako trojlodí) a věž jsou patrně pozdně gotické. V letech 1716–1723 byl částečně barokně upraven (zejména věž). Po roce 1945 kostel zchátral, v posledních letech je postupně opravován.
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.