Zámek byl přestavěn ze starší tvrze v l. 1726–33 pány z Deblína. Krátce po r. 1843 byli provedeny klasicistní úpravy. Po F.J. z Deblína, zavražděném r. 1784, měl panství v pronájmu a od r. 1806 v držení J.P.Flink který zde zřídil textilní továrnu.
Hlavní obrázek místa
Pohled na zámek
© Martin Kabeláč 09/2009
Zhruba sedm kilometrů východně od Slavonic, jižně od Dačic a západně od Jemnice stojí na návrší nad Moravskou Dyjí obec Staré Hobzí. V centru se tyčí výrazná budova barokního zámku.
Jiří Cukr, 3.1. 2004
historie

Zámek o dvou patrech byl postaven v letech 1726 – 1733 pány z Deblína snad na místě starší renesanční stavby. V roce 1843 bylo Staré Hobzí připojeno k Jemnici a krátce nato byly na zámku provedeny drobné úpravy v klasicistním duchu. Tehdy došlo i ke zboření východního traktu, čímž zámek získal dnešní trojkřídlou dispozici s čestným dvorem. Za zámkem se nachází park, před objektem stojí barokní socha sv. Jana Nepomuckého.

Jiří Cukr, 3.1. 2004

Jihočeský kraj,  Jindřichův Hradec  (JH), Staré Hobzí

Místa v okolí

 Janovské Údolí
 Vimperk
 Nové Hobzí
 Panenská
 Slavětín
 kostel sv. Oldřicha
 Nové Sady
 Písečné
 Cizkrajov
 Mutišov
 židovský hřbitov
 Chvalkovice
 Krokovice
 Dolní Bolíkov
 Cizkrajov
 Borek
 Jemnická brána
 radnice
 špitál
 historické podzemí
 panský dvůr
 Slavonice – MPR
 městské opevnění
 Dačická brána
 kaple sv. Kříže
 radnice
 mariánský sloup
 Dačice
 kostel sv. Vavřince
 Dačice
 Dačice
 židovský hřbitov
 Bílkov
 boží muka
 židovské ghetto
 městské opevnění
 kostel sv. Linharta
 kostel sv. Stanislava
 Jemnice
 kaple
 Krumvald, Grünwald
 Hradiště
 Budíškovice
 Kapistránská lípa
 Maříž
 boží muka
 Radotice
 hrobka rodu Dalbergů
 Pfaffenschlag
 Kostelní Vydří
 kostel sv. Lamberta
 Bačkovice
 Český Rudolec
 Offermannův zámek
 kaple
 židovský hřbitov
 Horní Slatina
 Budeč
 Budeč
 Černíč
 židovský hřbitov
 Červený Hrádek
 Police
 boží muka
 Myslůvka
 Knínice
 židovský hřbitov
 Vratěnín
 Dobrohoř
 výklenková kaplička
 Oponešice
 kostel sv. Vavřince
 Grossau II
 kostel sv. Václava
 Řečice
 výklenková kaplička
 poštovní stanice
 rozhledna U Jakuba
 Vratěnín
 výklenková kaplička
 kaple sv. Magdaleny
 výklenková kaplička
 Kyprův mlýn
 kaple sv. Kříže
 rotunda sv. Václava
 Štěpkov
 kostel sv. Vavřince
 Krasonice
 Nonndorf
 boží muka
 Uherčice
 Maškův mlýn
 Uherčice
 Gaber
 dvůr Mitrov
 Zdeňkov
 Thürnau
 Olšany
Kontaktní informace
Müller Reality s. r. o.
Lannova třída 97/57
370 01 České Budějovice 6
Základní informace místa
ID místa: 1900
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 3.1.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama