
První zmínka o vsi Roztěž je z roku 1391, kde se připomíná jako odúmrť po Ješkovi z Roztěše. V roce 1396 je zmiňován Štěpán a v roce 1401 Rynard z Roztěže. V průběhu 15. století patřila Roztěž k malešovskému panství. Jako součást tohoto panství je zmíněna v roce 1515, když ho od Jiřího z Hustířan kupuje Jiří Háša z Újezda. V roce 1666 kupuje panství Malešov i s Roztěží Jan Špork. Protože v té době byla malešovská tvrz pustá, staví v roce 1674 v Roztěži jednoduchý lovecký zámek a v souvislosti s touto stavbou se zde uvádí tvrziště. V roce 1814 se stává majitelem panství Karel Maxmilián Dahlberg-Ostein, který nechává až na pár obvodových zdí barokní zámek zbourat a staví zde zámek klasicistní. Na stavbě tohoto zámku se podílel architekt J. Schleps. K další přestavbě zámku došlo v rozmezí let 1900–1911 za Karla Dahlberga, kdy k zámku byla přistavěna boční křídla.… číst dále
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.