Klasicistní kaplička postavena neznámým autorem roku 1779. První rekonstrukce kapličky v roce 1878. V průběhu 20. stol. chátrala. V 90. letech 20. stol. kaple obnovena a restaurována. Původně v kapličce obraz sv. Isidora, nyní obraz Panny Marie.
Hlavní obrázek místa
Kaplička sv. Isidora v Krchlebech v okrese Kutná Hora.
© Pavel Vítek 10/2022
Obec Krchleby se nachází v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji. Leží asi 4 km jihozápadně od města Čáslavi a 11 km jihovýchodně od Kutné hory. Výklenkovou kapličku najdeme v jižní části obce, po levé straně u cesty do Chedrbí.
Pavel Vítek, 21.1. 2023
popis

Tato malebná klasicistní kaplička byla postavena neznámým autorem roku 1779. První rekonstrukce kapličky proběhla v roce 1878. Kaple v průběhu 2. poloviny 20. století chátrala. V 90. letech 20. století byla kaple obnovena a restaurována. Původně byl uvnitř kapličky obraz sv. Isidora. Nyní se uvnitř nachází obraz Panny Marie, který ale asi není původní. Proto některé prameny nyní uvádějí tuto kapličku jako kapli Panny Marie.

Pavel Vítek – zdroj: Umělecké památky Čech 4 (K – O), Poche a kol., Academia Praha 1982, 21.1. 2023

Komentáře

Středočeský kraj,  Kutná Hora  (KH), Krchleby

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 16980
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 21.1.2023
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama