Zámek nechali r. 1615 přestavět ze starší tvrze Vratislavové z Mitrovic. Od r. 1840 do r. 1924 majetek Schwarzenbergů. R.1930 přestavěn, tehdy ztratil barokní rysy.
Hlavní obrázek místa
pohled od severozápadu
© Milan Caha 10/2008
Všeradice jsou poprvé zmiňovány roku 1271, kdy část vsi daroval Oldřich Zajíc z Valdeka klášteru svaté Dobrotivé. Roku 1324 je připomínán vladycký statek s vladykou Bohuslavem ze Všeradic. Od poloviny 14. století vlastnili Všeradice pánové ze Svinař, kteří je připojili k lochovickému panství. Roku 1470 patří tvrz i ves pánům z Donína, majitelům Okoře. Roku 1574 získal Všeradice Walter z Waltersbergu, majitel panství Lochovice. Roku 1615 je koupili Vratislavové z Mitrovic, kteří nechali rozsáhlou „kamennou, šindelem krytou“ tvrz přestavět na jednoduchý jednopatrový zámek. Roku 1840 získal osovské panství včetně Všeradic rod Schwarzenbergů a vlastnil je až do roku 1924. Plány z roku 1840 ukazují velkorysou podobu areálu zámku včetně zámeckého parku. Čtvercové nádvoří dvora bylo na západě ohraničeno jednoposchoďovou obytnou budovou zámku. Na jižní straně byly stodoly, na východě stáje, na severu špýchary, seníky, dřevníky a lednice na chlazení mléka. Uprostřed dvora byla kašna, napájená vodou z potoka Velice. Roku 1930 koupil zámek ing. Herman a zásadně jej přestavěl. Tato moderní úprava téměř dokonale setřela původní barokní ráz. Po válce jej vlastnil a užíval státní statek Lochovice. Dnes slouží jako hospodářský dvůr a je opět v soukromých rukou.
Milan Caha (Zdroj: internetové stránky obce www.vseradice.cz), 31.10. 2008
Středočeský kraj,  Beroun  (BE), Všeradice

Místa v okolí

 synagoga
 Bacín
 kaple
 Osov
 židovský hřbitov
 synagoga
 Suchomasty
 Viereckschanze
 Liteň
 Neumětely
 kostel sv. Mikuláše
 Koněpruské jeskyně
 Korno
 Svinaře
 Šemíkův pomník
 Neumětely
 kostel sv. Jiří
 Tmaň
 sladovna
 Kotýz
 Hradec
 mariánský sloup
 Studený vrch
 Libomyšl
 kaple sv. Blažeje
 Tetín
 kostel sv. Ludmily
 Tetín
 Budňanská skála
 kostel sv. Palmácia
 Na Pišťáku
 lom Alkazar
 Popovice
 židovský hřbitov
 Obora
 kaple sv. Anny
 Památník padlým
 Karlštejn
 kaple
 Lochovice
 Lochovice
 Králův Dvůr
 kostel sv. Ondřeje
 Bubovické vodopády
 židovský hřbitov
 městské opevnění
 lom Malá Amerika
 Muzeum Českého krasu
 Zajíčkův mlýn
 Beroun
 děkanství
 radnice
 Městská hora
 muzeum Výtopna Zdice
 synagoga
 pivovar
 Mníšek pod Brdy
 radnice
 kostel sv. Václava
 Králova stolice
 Velká hospoda
 Plešivec
 kaple sv. Anny
 Dobříš
 Vargač
 zámecké zahrady
 synagoga
 synagoga
 židovský hřbitov
 boží muka
 kaple sv. Vojtěcha
 Solvayovy lomy
 kostel sv. Stanislava
 Otmíče
 Čertův most
 Děd
 lom Velká Amerika
 židovský hřbitov
 Ostrý
 kaple sv. Prokopa
 kostel sv. Mikuláše
 Jince
 Brandejsova hrobka
 Karlík
 Buková u Příbramě
 Dobřichovice
 kostel sv. Mikuláše
 Řitka
 Tihava
 Lhotka
 Loděnice
 Lužce
 kostel sv. Tomáše
 Záhorsko
 Korunka
 Pičín
 Černolické skály
 Chrustenická šachta
 kostel sv. Jiljí
 Vysoký Újezd
 Hořovice
 kostel sv. Zikmunda
 Všenory
 Stradonice
 Hořovice
 Hluboš
 synagoga
 sloup odsouzenců
 Krcáb
 Starý Knín
 Brunclíkův mlýn
 Čámského mlýn
 měšťanský pivovar
 stará koželužna
 morový sloup
 Nižbor
 kostel sv. Mikuláše
 radnice
 kašna
 Mincovna
 rozhledna Máminka
 dům Salaš
 boží muka
 kostel sv. Martina
 Třebotov
 Sudovice
 kostel sv. Kateřiny
 Škrábek
 Choteč
 židovský hřbitov
 mlýn U Veselých
 Kalinův mlýn
 kaple sv. Jana a Pavla
 Taslarův mlýn
Základní informace místa
ID místa: 4583
Typ místa: zámek
Podkategorie: původní tvrz
Stav místa: chátrající
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 1.11.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama