
Nad průjezdem, který z obou stran otvírají lomené portály s profilovaným ostěním jsou dvě klenuté místnosti nad sebou, do kterých vede točité schodiště. Dnes ve věži sídlí Výstavní síň Jiřího Jeníčka, ve které vystavují své práce studenti katedry fotografie pražské FAMU. Z okének věže je dobrý výhled na město. Věž je ukončena valbovou střechou s korouhvičkami.
Pražská, nebo také Dolní brána, byla postavena na konci 13. století jako součást městského opevnění, a to přímo proti původnímu brodu přes řeku Berounku od Prahy. V roce 1421 byla poškozena. Úpravy proběhly v roce 1846. Poslední rekonstrukce byla provedena v roce 2004, včetně obnovy původního kvádrování. Restaurovány byly i korouhvičky se symbolem českého lva a znakem města. Od roku 2001 je zde galerie, která od roku 2003 nese název Výstavní síň Jiřího Janíčka – na počest českého fotografa, který se v Berouně narodil.
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo