
Stavba kostela započala v poslední třetině 13. stol. R. 1304 kostel, tehdy ještě s rovným dřevěným stropem, byl vypálen Kumány sloužícími ve vojsku rakouského vévody Albrechta. Po roce 1312 byla zahájena přestavba kostela. A to presbytáře s žebrovou klenbou. Stěny trojlodí byly postaveny do přelomu 14. a 15. stol. V letech 1474–1495 byla vybudována sakristie a byly zaklenuty hlavní a obě boční lodi. R. 1486 se původně královské město dostává do vlastnictví pánů z Lipé. R. 1560 byl zrušen přilehlý hřbitov a byla postavena kalvínská kaple a r. 1561 vystavěna renesanční helmice věže. Po r. 1600 byl vestavěn renesanční kůr. V roce 1763 po požáru kostela byla gotická klenba presbytáře nahrazena nižší barokní. V letech 1946–1953 byla v hlavní lodi prolomena okna a byly upraveny střechy bočních lodí, architekt Klaudius Madlmayer provedl rozsáhlou opravu. V letech 1986–88 byla položena nová podlaha a zřízen… číst dále
Na Velký pátek 24. března 1312 lámal vikář hostie na několik dílů, aby mohl obdarovat všechy shromážděné věřící. Jeden z věřících v duchu zapochyboval o svátosti takto rozlámané hostie a ta mu začala v ústech nabývat do takového objemu, že ji musel tajně uložit do trhliny ve zdivu. Když později zpovědník, kterému se onen věřící svěřil, se snažil hostii vyjmout, zeď začala krvácet. Zázrak přilákal velké množství lidu a mezi sestramy přivedenými z oslavanského kláštera došlo k viděním a extázi. To se dozvěděla i královna Eliška a již 4. května 1312 přijela do Ivančic, když doprovázela Jana Lucemburského při jeho moravském tažení. V její družině byl i kronikář Petr Žitavský, který vše zaznamenal. Královna získala zázračnou hostii a uložila ji ve Zbraslavském klášteře.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.