
Hrad Bouzov - rozsáhlá prohlídka, která prochází reprezentačními a obytnými prostorami hradu. Trasa zahrnuje: starou kancelář, jídelny velmistra a hostů, sloupovou síň, rytířskou chodbu s hostinskými pokoji a koupelnou, podsebití, Alžbětin palác s pokoji koadjutora, reprezentační pokoje velmistra, loveckou síň, rytířský sál, kapitulní síň, kapli, zbrojnici. Délka prohlídky 60 - 70 minut, kapacita: cca 30 osob.
Hrad Bouzov svatební - tato prohlídka je nabízena v době konání svatebních obřadů v rytířském sále. Prohlídka prochází reprezentačními a obytnými prostorami hradu. Trasa zahrnuje: starou kancelář, jídelny velmistra a hostů, sloupovou síň, rytířskou chodbu s hostinskými pokoji a koupelnou, podsebití, Alžbětin palác s pokoji koadjutora, reprezentační pokoje velmistra, kapli, zbrojnici. Délka prohlídky 50 - 60 minut, kapacita: cca 30 osob.
Hrad se představuje - tato prohlídka je vhodná zejména…
číst dále
Založen na počátku 14. století, Búz z Búzova byl v letech 1317–1339 prvním známým držitelem hradu. Od poloviny 14. stol. jej drželi páni z Vildenberka, kteří v roce 1382 prodali panství moravskému markraběti Joštovi. Ten je pak v roce 1396 přenechal svému přívrženci Heraltovi z Kunštátu. V rukou pánů z Kunštátu zůstal hrad Bouzov s kratšími přestávkami téměř až do konce 15. století. Je pravděpodobné, že na hradě Bouzově se narodil pozdější český král Jiří z Poděbrad. Jiří z Poděbrad postoupil panství někdy před rokem 1442 svému stoupenci Zdeňkovi Kostkovi z Postupic. V letech 1472–1696 byl v majetku mnoha různých českých a moravských rodů. Pak celé panství kupuje řád německých rytířů.
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.