
Jedná se o zděnou stavbu. Kaplička je po bocích členěna vystupujícími rámci natřenými na bílo, vnitřní plochy jsou oranžově červené. Vstupní dveře dřevěné dvoukřídlé, horní část do půlkruhu paprskovitá. Ve spodní části stavby, do výšky cca 1 m, je zdivo po celém obvodu rozšířeno a natřeno šedou barvou. Ve štítu se v oválu nachází reliéf sv. Floriána. Fasády jsou ukončeny oběžnou korunní profilovanou římsou, ve středu segmentově prohnutou. Nad prohnutím je štít. Vnitřní fresková výmalba od Petra Herziga představuje obec Moravičany s významnými budovami, nad tím uprostřed stropu sv. Florián hasí hořící střechu jednoho z domů. Výmalba byla provedena při příležitosti 120. výročí místního hasičského sboru. Boky kapličky jsou vymalovány do výšky cca 150 cm, výmalba má imitovat mramor. V kapličce je stůl, opět malovaný Petrem Herzigem, imitující dřevo. Sedlová střecha je z červeného umělého šindele.
Klasicistní kaplička byla postavena při původní cestě do Loštic kolem roku 1713. V době p. faráře Jana Karla Vraclavského, v letech 1731 – 1777, se k ní konaly průvody. V době morové epidemie, roku 1815, byla přebudována. Rekonstrukce kaple byla provedena v roce 1945, oprava střechy roku 1956. Poslední oprava proběhla v roce 2005. V kostele v Moravičanech lze nalézt barokní obraz 14 svatých pomocníků pocházející z této kaple. V kapli též stávala socha Panny Marie, která je dnes umístěna na faře.
Svatý Florián byl v roce 304 našeho letopočtu s mlýnským kamenem připevněným na krku svržen z mostu do řeky Enže. Byl pohřben paní Valérií v Linci, avšak později byly jeho ostatky převezeny na místo, kde nad jeho hrobem byl v 6. století postaven klášter sv. Floriána. Svatý Florián bývá nejčastěji zobrazován jako římský voják s přilbou, mečem a korouhví vylévající z vědra vodu na hořící dům a někdy i na hořící chrám. Jeho památka je oslavována 4. května a stal se patronem všech hasičů, kominíků a zedníků. Je patronem proti požárům a vodě, a proto představoval v dřívějších dobách běžný námět pro výklenkové plastiky venkovských usedlostí, které měly ochraňovat dům. Dokonce na jeho svátek bylo zakázáno rozdělávat oheň a nosit vodu, aby se v usedlosti nestalo neštěstí. Floriánovo „hasičství“ je však třeba chápat v původním slova smyslu jako hašení požáru lidské zloby a nenávisti. Svatý má proto… číst dále
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.