
Objekt bývalé fary v pravděpodobném místě hradu je využíván jako muzeum města Mohelnice. V přízemí severního křídla s pozůstatky původního středověkého paláce uvidíte zrestaurované zbytky renesančních fresek. Část nástěnné malby s biblickým námětem z evangelia sv. Lukáše zobrazuje Lazara a hostinu v domě boháče objevenou v r. 1991. Nově je zpřístupněno sklepení se zachovalým středověkým zdivem, jež je možné navštívit v rámci prohlídky muzea. Ve sklepení je umístěna expozice pravěku s archeologickými nálezy z okolí.
Nynější budova Mohelnického muzea byla v průběhu staletí mnohokrát přestavována. Počátky existence objektu připomínají gotické sklepy. Z pozdější přestavby v období renesance se dochovaly v přízemní místnosti vzácné fresky, z nichž nejpůsobivější je tzv. Hostina bohatcova. Při přestavbě roku 1642 byla hlavní budova zvýšena o jedno patro a v roce 1721 při rozšiřování fary vzniklo uprostřed komplexu reprezentační nádvoří. Pozdější barokní úpravy vzaly za své při požáru r. 1841, kdy při opravách byly úplně odstraněny. K historickému jádru byl tehdy přistavěn nynější trakt budov. Při přestavbách na muzeum v 60. a 70. letech 20. stol. byla odhalena celá řada původních stavebních prvků, sklepní místnosti s původní kamennou valenou klenbou a obvodová zeď z lomového, pravidelně vrstveného kamene. V téměř původním stavu zůstal průchod mezi místnostmi, kde se nachází půlkruhový záklenek vyzděný ze dvou vrstev plochých kamenů.… číst dále
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1131 jako majetku olomoucké metropolitní kapituly. Z písemných pramenů vyplývá, že zde již před rokem 1238 stávala tvrz nebo hrad, počátkem 14. stol. označovaný jako Biskupský hrad. Jeho zbytky jsou obsaženy ve sklepních prostorách současných budov. Od 16. století zde pak byla umístěna fara a děkanství. V roce 1957 byl objekt zakoupen pro potřeby Mohelnického muzea.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.