Pivovar vznikl před r. 1556. Jeho prvním doloženým majitelem byl Burian Osovský z Doubravice. Od pánů z Doubravice získala pivovar obec a pivo vařila ve vlastní režii. Poté jej prodala soukromým vlastníkům, posledním byl František Nikodem. R.1942 ukončena výroba piva a r. 1948 byl pivovar zrušen.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 06/2012
Pivovar vznikl před rokem 1556 jako panský. Jeho prvním doloženým majitelem byl Burian Osovský z Doubravice. Od pánů z Doubravice získala pivovar obec a podle účetních záznamů z 18. století pivo vařila ve vlastní režii. Později prodala pivovar soukromým vlastníkům. Posledním z nich byl František Nikodem. V roce 1942 zde byla výroba piva ukončena a v roce 1948 byl pivovar zrušen. Část areálu byla demolována. V zadní části se dochovaly rozsáhlé pivovarské sklepy. Areál je v současné době (r. 2012) opuštěný a je na prodej.
Milan Caha (zdroj:http://www.pivety.com), 5.12. 2012
Vysočina,  Třebíč  (TR), Vladislav

Místa v okolí

 Hostákov
 Kozlov
 Plešice
 Holoubek
 Nárameč
 Pyšel
 Budišov
 Valeč
 Lhota u Lipníka
 Valeč
 Hrádek
 Černý dům
 Městská věž
 kostel sv. Martina
 židovský hřbitov
 Třebíč
 Přeckov
 Stařík
 Kokštejn
 boží muka
 Ocmanice
 Vaneč
 Lykodery
 Dub
 Ratibořice
 Výčapy
 akciový pivovar
 Vlčatín
 Dolní Heřmanice
 Dalešice
 Čalonice
 kostel sv. Václava
 socha sv. Šebestiána
 kostel sv. Lukáše
 Myslibořice
 Tasov
 pivovar
 socha sv. Floriána
 socha sv. Vendelína
 Krhov
 stará radnice
 hrobka Haugwitzů
 Hrotovice
 fara
 kostel sv. Vavřince
 barokní most
 Zňátky
 pivovar
 Náměšť nad Oslavou
 Čertův most
 Velký javor
 Krahulov
 smírčí kříž
 smírčí kříž
 Jasenice
 Gloriet
 Vlčí kopec
 kostel sv. Klimenta
 Lamberk
 Čechočovice
 Nový hrad
 Kralice nad Oslavou
 Babylon
 Sádek
 Šénvald
 Sáblíkův lesopark
 Jinošov
 Jinošov
 Mstěnice
 boží muka
 Lesůňky
 zaniklá ves Mstěnice
 Mstěnice
 Rabštejn
 Lipňany
 Zátiší
 boží muka
 Osová
 kaple sv. Víta
 Dukovany
Základní informace místa
ID místa: 11025
Typ místa: technická památka
Stav místa: chátrající
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 5.12.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama