Barokní boží muka byla postavena ve druhé polovině 18. století. Jsou zděná z cihel, završená stanovou stříškou krytou taškami. Mají čtvercový půdorys, širší spodní část je prolomena konchou zaklenutými nikami, užší lucerna má výklenky pravoúhlé. Památkově chráněná jsou od roku 1958.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 06/2021
Barokní boží muka při cestě na Ratibořice.byla postavena ve druhé polovině 18. století. Jsou zděná z cihel, završená jsou stanovou stříškou krytou taškami. Mají čtvercový půdorys, širší spodní část je prolomena konchou zaklenutými nikami, užší lucerna má výklenky pravoúhlé. Památkově chráněná jsou od roku 1958.
Milan Caha (zdroj: https://pamatkovykatalog.cz), 30.7. 2021
Vysočina,  Třebíč  (TR), Jaroměřice nad Rokytnou

Místa v okolí

 boží muka
 Bohušice
 Ratibořice
 Lesůňky
 Výčapy
 Lykodery
 Lhota u Lipníka
 kostel sv. Lukáše
 Myslibořice
 kaple sv. Víta
 dům čp. 60
 kostel sv. Jiljí
 Moravské Budějovice
 fara
 masné krámy
 karner sv. Michala
 kaple sv. Anny
 Pulkov
 Hostim
 Krhov
 Sádek
 kostel sv. Václava
 Vesce
 Jakubov
 Litohoř
 Lesonice
 Čáslavice
 kostel sv. Barbory
 Biskupice
 socha sv. Floriána
 Biskupice
 Krnčice
 Bukovina
 Valeč
 socha sv. Vendelína
 Valeč
 kostel sv. Vavřince
 pivovar
 Hrotovice
 Litovany
 Slatina
 Slatina
 Stařík
 Nové Syrovice
 Slatina
 Městská věž
 kostel sv. Martina
 Černý dům
 Boskovštejn
 Ctidružice
 Hrádek
 zaniklá ves Mstěnice
 Mstěnice
 Mstěnice
 Třebíč
 smírčí kříž
 židovský hřbitov
 Holý mlýn
 Čechočovice
 Plešice
 smírčí kříž
 Jevišovice
 Dalešice
 Jevišovice
 Holoubek
 pivovar
 akciový pivovar
 Kozlov
 barokní sýpka
 kostel sv. Josefa
 Újezd
 Pavlický dvůr
 Jevišovice
 Krahulov
 Čalonice
 Kokštejn
 Dašovský mlýn
 Mařenka
 kostel sv. Jiljí
 Ratíšovice
 Hostákov
 Štěměchy
 Dašovice
 Heraltice
Základní informace místa
ID místa: 15840
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: křížek, boží muka
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.7.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

reklama