Lovecký zámek postavený v 70. letech 19. století za Jana nebo Josefa Valdštejna-Vartenberka. Valdštejnům patřil až do roku 1945, kdy byl konfiskován a stal se majetkem státu. V současné době je opět v rukou potomků rodu Valdštejnů a slouží pro rekreační účely.
Hlavní obrázek místa
Sz. nároží zámku
© Dušan Dohňanský 10/2016
Lovecký zámeček Zátiší rodu Waldstein-Wartenberg se nachází v lesích na katastru obce Svatoslav asi 2,5 km severozápadně od intravilánu obce při vedlejší silnici do Radošova. Vlastní obec s 260 obyvateli leží na silnici II/349 spojující Čechtín a Měřín. U zámečku je křižovatka turistických stezek. Žlutá vede severojižně z Měřína do Čechtína, modrá ve směru západovýchodním vede z obce Kouty do Horních Radslavic.
16.2. 2021

  historie

  Ke stavbě loveckého zámku v bývalé trati Seč (dnes Zátiší) došlo pravděpodobně někdy v 70. letech 19. století. Stavebníkem byl některý z majitelů třebíčského velkostatku, buď Jan nebo Josef Valdštejn-Vartenberk. Prvním prokazatelným dokladem existence zámku je obraz z roku 1882, který je majetkem dnešních majitelů zámku. Zámek byl jednopatrová obdélníková budova opatřena rizalitem s balkonem. V roce 1923 byl

  Dohňanský Dušan - zdroj : F. Musil - Neznámé zámky Moravy a Slezska, 13.2. 2021
  Vysočina,  Třebíč  (TR), Svatoslav

  Místa v okolí

  Nahrávám místa v okolí
  Načítám seznam míst
  Základní informace místa
  ID místa: 15516
  Typ místa: zámek
  Podkategorie: lovecký
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 13.2.2021
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama