Meandry Moravy jsou poslední neregulovaný úsek řeky Moravy na dolním toku, který začíná pod Vnorovským jezem. Nachází se v oblasti přírodním parku Strážnické Pomoraví vyhlášeného v roce 1993.
Hlavní obrázek místa
Meandry Moravy
© Hana Kubikova 06/2006
Přírodní meandry neregulované řeky Moravy - zajímavá odbočka při návštěvě Baťova kanálu. Možné splout na kánoi - půldenní výlet. Začíná se u obce Vnorovy a končí u obce Rohatec (provozovatelé půjčoven lodí většinou zajišťují i zpětný odvoz). Cestou neregulovaná řeka, možnost pozorování volavek, čápů, ledňáčků, kachen atd. Docela romantika.
Hana Kubíková, 11.7. 2006
turistické

Oblast meandrů Moravy je součástí přírodního parku Strážnické Pomoraví, který se rozkládá v trojúhelníku ohraničeném Bzencem, Strážnicí a Rohatcem. Park zaujímá plochu 31 km čtverečních a byl vyhlášen v roce 1993.

L.P., 12.8. 2006

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO),

Místa v okolí

 Váté písky
 skanzen Strážnice
 Strážnice
 Průžkův mlýn
 kaple sv. Rocha
 kamenný kříž
 kaple Panny Marie
 kaple Panny Marie
 kaple Panny Marie
 kamenný kříž
 Svatý obrázek
 kostel sv. Martina
 Bílá věž
 synagoga
 židovský hřbitov
 městské opevnění
 Plže
 Vnorovy
 Včelíny
 mariánský sloup
 židovský hřbitov
 Bzenec
 Bzenec
 Rohatec
 Vracov
 židovský hřbitov
 kostel sv. Vavřince
 Baťův kanál
 Veselí nad Moravou
 synagoga
 sousoší Panny Marie
 Skalica
 městské opevnění
 kaple sv. Jiří
 Mittákovská kúria
 Gvadányiho kúria
 mariánský sloup
 kostel Panny Marie
 radnice
 karner sv. Anny
 Travičná
 kostel sv. Anny
 Domanín
 kostel Všech Svatých
 Milotice
 Uherský Ostroh
 Žeravice
 Žádovice
 Vlkoš
 kaple sv. Václava
 Ořechov
 Polešovické rybníky
 Vojšice
 morový sloup
 kostel sv. Vavřince
 Hodonín
 Súsedská
 kaple sv. Rocha
 sv. Antonín
 Hodonín
 ZOO Hodonín
 sloup Panny Marie
 kostel sv. Ondřeje
 Johanka
 vinné búdy
 Nový Tábor
 Dolní Moštěnice
 kaple sv. Floriána
 loretánská kaple
 manufaktura
 megalitické kameny
 kaple sv. Josefa
 Kyjov
 Holíč
 evangelický kostel
 Kostelec
 Svatobořice
 větrný mlýn
 socha sv. Floriána
 mariánský sloup
 Jarohněvice
 Letecké muzeum
 Mikulčice
 Bukovanský mlýn
 Sobůlky
 Bohuslavice
 Mikulčice
 hrádek v poloze Valy
 kostel sv. Alžběty
 Panský dvůr
 Kunovice
 Nechvalín
Základní informace místa
ID místa: 4383
Typ místa: voda
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 12.8.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama