
Kostel v Bulovce vznikl zřejmě při vysazení obce v polovině 13. století. Prvním písemným dokladem jsou zmínky v matrice míšeňského biskupství (1346, podle údajů frýdlantského děkanství), respektive ve frýdlantském urbáři (1381). Z původní stavby se zřejmě dochovaly obvodové zdi lodi, ke které se připojovala dřevěná věž na západě a pravděpodobně hranolový presbytář na východě. Současná podoba je výsledkem přestaveb, prováděných od 20. let 18. století. Tehdy byl postaven nový podkovovitě uzavřený presbytář se sakristií na severním boku a věž v ose západního průčelí, byla prolomena nová okna lodi a celý kostel získal jednotnou barokní fasádu. Areál dotvořila ohradní zeď hřbitova se zastaveními křížové cesty a zdobenou branou a budova fary. Další opravy v 19. a 20. století na vzhledu kostela nic zásadního nezměnily.
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo