Kostel byl založen dle odhadů odborníků někdy kolem r. 1400. Je vzácnou ukázkou sakrálních středověkých staveb. V dřevěné zvonici jsou zvony z r. 1497 a 1927. Snad v 1. pol. 18. stol. proražen vchod v západní zdi. R. 1826 byly přistavěny předsíně před vstupy. R. 1996 provedena celková rekonstrukce.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 10/2004
V těsném sousedství zámku se nachází malý kostelík uprostřed dnes již spíše neudržovaného hřbitova asi ze 14. stol. Dnešní vzhled je patrně z posledních úprav z 18. stol. Kostel je podélný jednolodní, ukončený pětibokým kněžištěm. Při západním okraji je dřevěná hranolová zvonice se zvony z roku 1497 a z roku 1727. Zařízení kostela je převážně z 18. století. Součástí interiéru je i obraz zachycující pohled na zámek.
18.3. 2005
historie

Kostel z poloviny 14. stol. Snad v 1. polovině 18. stol. byl otevřen přístup do kostela od západu. Původní portál byl v jižní zdi.

18.3. 2005

pověsti

Navštívení Panny Marie

V Novém zákoně je popsáno setkání těhotné Panny Marie s její příbuznou Alžbětou, rovněž těhotnou; budoucí matkou Jana Křtitele. Panna Marie poté, co je jí andělem zvěstováno že porodí Syna Božího spěchá aby navštívila Alžbětu a byla "prostřednicí milosti"; aby předala posvěcení nenarozenému Janu Křtiteli. Alžběta byla těhotná i přes svůj vyšší věk a údajnou neplodnost, její těhotenství mělo být podle zjevení Archanděla Gabriela pro Pannu Marii důkazem že Ježíšovo narození bude zázrak a zvěstování je pravdivé.

http://catholica.cz, http://cs.wikipedia.org, 1.8. 2012

Moravskoslezský kraj,  Opava  (OP), Deštné

Místa v okolí

 Jakartovice-Deštné
 Jakartovice
 kostel sv. Michala
 kostel Panny Marie
 Mladecko
 větrný mlýn
 Hlavnice
 kostel sv. Martina
 Staré Heřminovy
 Medlice
 Kerhartice
 Litultovice
 kostel sv. Floriána
 Choltice
 Šternek
 Slezská Harta
 Jánské Koupele
 kostel sv. Vavřince
 Dolní Životice
 Kružberk
 Dolní Životice
 Jezdkovice
 arboretum
 Nový Dvůr
 kostel sv. Markéty
 Melč
 Nový Dvůr
 větrný mlýn
 Vildštejn
 Velké Heraltice
 kostel sv. Mikuláše
 kaple
 kaple
 Štáblovice
 kostel sv. Vavřince
 Stěbořice
 kostel sv. Michala
 Velký Roudný
 kaple sv. Kateřiny
 kostel sv. Trojice
 Dubová
 Sosnová
 Sosnová
 kostel sv. Jiljí
 radnice
 fara
 vodní mlýn
 kamenný most
 Roderichova kaple
 Slavkov
 kostel sv. Anny
 Vikštejn
 kostel sv. Markéty
 Štemplovec
 Weisshuhnův kanál
 Loděnice
 Vítkov
 kaple sv. Anny
 Neplachovice
 Holasovice
 Hradec nad Moravicí
 zvonice
 kostel sv. Mikuláše
 Nové Valteřice
 Polzerova kaple
 Držkovice
 Držkovice
 kaple
 kostel sv. Mikuláše
 Stará radnice
 panský dům
Základní informace místa
ID místa: 2934
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 18.3.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Cestování

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

Jak na Nový rok, tak po celý rok ..... a začínal rok vždy 1. lednem?

Hrady a zámky

Ještě pár hodin a zase budeme o rok starší. Vánoční svátky utekly jako voda a nás čeká loučení. Už brzy se rozloučíme s rokem starým rokem a přivítáme nový. Tato doba je už tradičně spojena s veselím. Bylo tomu tak ale odjakživa?

Jaká je vlastně historie betlémů, které se v této době objevují na veřejných prostranstvích i u nás doma

Zajímavosti

Začalo to ve stísněném prostoru jeskyně, který se stal prvním betlémem a improvizovanou kaplí a kde také proběhla první slavnostní půlnoční mše, kterou odsloužil František z Assisi 24. prosince roku 1223.

Dva základní druhy středověkého záchodu na hradech a dalších stavbách v Česku, Irsku a Británii

Zajímavosti

V tomto článku do toho šlápneme a probereme tematiku středověkých záchodů v Česku, Irsku a Británii. Bude řeč o dvou základních typech středověkých záchodů na hradech a dalších středověkých stavbách, tzv. vnějších a vnitřních záchodech.

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

reklama