Kostel byl založen dle odhadů odborníků někdy kolem r. 1400. Je vzácnou ukázkou sakrálních středověkých staveb. V dřevěné zvonici jsou zvony z r. 1497 a 1927. Snad v 1. pol. 18. stol. proražen vchod v západní zdi. R. 1826 byly přistavěny předsíně před vstupy. R. 1996 provedena celková rekonstrukce.
Hlavní obrázek místa
pohled na jižní frontu kostela a okolní hřbitov
© Jan P. Štěpánek 02/2008
V těsném sousedství zámku se nachází malý kostelík uprostřed dnes již spíše neudržovaného hřbitova asi ze 14. stol. Dnešní vzhled je patrně z posledních úprav z 18. stol. Kostel je podélný jednolodní, ukončený pětibokým kněžištěm. Při západním okraji je dřevěná hranolová zvonice se zvony z roku 1497 a z roku 1727. Zařízení kostela je převážně z 18. století. Součástí interiéru je i obraz zachycující pohled na zámek.
18.3. 2005
historie

Kostel z poloviny 14. stol. Snad v 1. polovině 18. stol. byl otevřen přístup do kostela od západu. Původní portál byl v jižní zdi.

18.3. 2005

pověsti

Navštívení Panny Marie

V Novém zákoně je popsáno setkání těhotné Panny Marie s její příbuznou Alžbětou, rovněž těhotnou; budoucí matkou Jana Křtitele. Panna Marie poté, co je jí andělem zvěstováno že porodí Syna Božího spěchá aby navštívila Alžbětu a byla "prostřednicí milosti"; aby předala posvěcení nenarozenému Janu Křtiteli. Alžběta byla těhotná i přes svůj vyšší věk a údajnou neplodnost, její těhotenství mělo být podle zjevení Archanděla Gabriela pro Pannu Marii důkazem že Ježíšovo narození bude zázrak a zvěstování je pravdivé.

http://catholica.cz, http://cs.wikipedia.org, 1.8. 2012

Moravskoslezský kraj,  Opava  (OP), Deštné

Místa v okolí

 Jakartovice-Deštné
 Jakartovice
 kostel sv. Michala
 kostel Panny Marie
 Mladecko
 větrný mlýn
 Hlavnice
 kostel sv. Martina
 Staré Heřminovy
 Medlice
 Kerhartice
 Litultovice
 kostel sv. Floriána
 Choltice
 Šternek
 Slezská Harta
 Jánské Koupele
 kostel sv. Vavřince
 Dolní Životice
 Kružberk
 Dolní Životice
 Jezdkovice
 arboretum
 Nový Dvůr
 kostel sv. Markéty
 Melč
 Nový Dvůr
 větrný mlýn
 Vildštejn
 Velké Heraltice
 kostel sv. Mikuláše
 kaple
 kaple
 Štáblovice
 kostel sv. Vavřince
 Stěbořice
 kostel sv. Michala
 Velký Roudný
 kaple sv. Kateřiny
 kostel sv. Trojice
 Dubová
 Sosnová
 Sosnová
 kostel sv. Jiljí
 radnice
 fara
 vodní mlýn
 kamenný most
 Roderichova kaple
 Slavkov
 kostel sv. Anny
 Vikštejn
 kostel sv. Markéty
 Štemplovec
 Weisshuhnův kanál
 Loděnice
 Vítkov
 kaple sv. Anny
 Neplachovice
 Holasovice
 Hradec nad Moravicí
 zvonice
 kostel sv. Mikuláše
 Nové Valteřice
 Polzerova kaple
 Držkovice
 Držkovice
 kaple
 kostel sv. Mikuláše
 Stará radnice
 panský dům
Základní informace místa
ID místa: 2934
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 18.3.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama