Kostel byl založen dle odhadů odborníků někdy kolem r. 1400. Je vzácnou ukázkou sakrálních středověkých staveb. V dřevěné zvonici jsou zvony z r. 1497 a 1927. Snad v 1. pol. 18. stol. proražen vchod v západní zdi. R. 1826 byly přistavěny předsíně před vstupy. R. 1996 provedena celková rekonstrukce.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 10/2004
V těsném sousedství zámku se nachází malý kostelík uprostřed dnes již spíše neudržovaného hřbitova asi ze 14. stol. Dnešní vzhled je patrně z posledních úprav z 18. stol. Kostel je podélný jednolodní, ukončený pětibokým kněžištěm. Při západním okraji je dřevěná hranolová zvonice se zvony z roku 1497 a z roku 1727. Zařízení kostela je převážně z 18. století. Součástí interiéru je i obraz zachycující pohled na zámek.
18.3. 2005
historie

Kostel z poloviny 14. stol. Snad v 1. polovině 18. stol. byl otevřen přístup do kostela od západu. Původní portál byl v jižní zdi.

18.3. 2005

pověsti

Navštívení Panny Marie

V Novém zákoně je popsáno setkání těhotné Panny Marie s její příbuznou Alžbětou, rovněž těhotnou; budoucí matkou Jana Křtitele. Panna Marie poté, co je jí andělem zvěstováno že porodí Syna Božího spěchá aby navštívila Alžbětu a byla "prostřednicí milosti"; aby předala posvěcení nenarozenému Janu Křtiteli. Alžběta byla těhotná i přes svůj vyšší věk a údajnou neplodnost, její těhotenství mělo být podle zjevení Archanděla Gabriela pro Pannu Marii důkazem že Ježíšovo narození bude zázrak a zvěstování je pravdivé.

http://catholica.cz, http://cs.wikipedia.org, 1.8. 2012

Moravskoslezský kraj,  Opava  (OP), Deštné

Místa v okolí

 Jakartovice-Deštné
 Jakartovice
 kostel sv. Michala
 kostel Panny Marie
 Mladecko
 větrný mlýn
 Hlavnice
 kostel sv. Martina
 Staré Heřminovy
 Medlice
 Kerhartice
 Litultovice
 kostel sv. Floriána
 Choltice
 Šternek
 Slezská Harta
 Jánské Koupele
 kostel sv. Vavřince
 Dolní Životice
 Kružberk
 Dolní Životice
 Jezdkovice
 arboretum
 Nový Dvůr
 kostel sv. Markéty
 Melč
 Nový Dvůr
 větrný mlýn
 Vildštejn
 Velké Heraltice
 kostel sv. Mikuláše
 kaple
 kaple
 Štáblovice
 kostel sv. Vavřince
 Stěbořice
 kostel sv. Michala
 Velký Roudný
 kaple sv. Kateřiny
 kostel sv. Trojice
 Dubová
 Sosnová
 Sosnová
 kostel sv. Jiljí
 radnice
 fara
 vodní mlýn
 kamenný most
 Roderichova kaple
 Slavkov
 kostel sv. Anny
 Vikštejn
 kostel sv. Markéty
 Štemplovec
 Weisshuhnův kanál
 Loděnice
 Vítkov
 kaple sv. Anny
 Neplachovice
 Holasovice
 Hradec nad Moravicí
 zvonice
 kostel sv. Mikuláše
 Nové Valteřice
 Polzerova kaple
 Držkovice
 Držkovice
 kaple
 kostel sv. Mikuláše
 Stará radnice
 panský dům
Základní informace místa
ID místa: 2934
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 18.3.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama