Kovozoo Staré Město vznikla 21. dubna 2012. Jsou zde zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. V areálu se nachází rovněž muzeum veteránů, zemědělství a cukrovarnictví. Je zde k vidění také vyřazená hasičská i jiná technika nebo letoun L-610.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 08/2019
Netradiční zoologická zahrada zvaná Kovozoo se nachází na západním okraji Starého Města při Brněnské ulici u její křižovatky s ulicí Tovární v areálu holdingu REC Group (dříve Kovosteel) asi 400 m od nádraží Staré Město u Uherského Hradiště. Dobrým orientačním bodem je rozhledna v podobě přímořského majáku, nazývaná Maják Šrotík, která stojí u vstupu do areálu. Při vchodu, na protější straně silnice je pro areál zřízeno velké parkoviště. V Kovozoo jsou zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Je tu např. dvoutunový nosorožec Norbert, pětimetrová žirafa Safira s mládětem, lví výběh nebo stádo slonů, krokodýli, mrož, velbloud, opice, domácí zvířata a spousta dalších. Celkem je jich již více než 250. V areálu je vystavena také vyřazená hasičská, zemědělská ale i jiná technika, kterou si lze prohlédnout i zevnitř. Můžete si třeba vyzkoušet, jaké to je sedět za volantem autobusu. U hlavní křižovatky je dopravní letoun L-610. Tento letoun byl prvním prototypem, který byl před řadou let vyvinut na objednávku Sovětského svazu v závodech LET Kunovice. Jedná se o největší dopravní letoun, který byl v bývalém Československu zkonstruován a zároveň také první s přetlakovou kabinou a integrálními palivovými nádržemi. Poprvé vzlétl v roce 1988. Letoun je návštěvníkům přístupný i uvnitř. V areálu se nachází rovněž muzeum veteránů, dlouhodobá vnitřní expozice šesti desítek historických aut a motocyklů, která se pravidelně obměňuje. Dále je tu také gumové bludiště z více než 2000 pneumatik a muzeum zemědělství a cukrovarnictví. Celým areálem Kovozoo je možno se projet vláčkem, který vede silniční mašinka Steelinka. Ta návštěvníkům umožní nahlédnout do reálného provozu společností, kde probíhá recyklace odpadů. O letních prázdninách jezdí podle jízdního řádu.
Jiří Špaček a Luděk Vláčil - zdroj: kovozoo.cz a další, 22.9. 2019
historie

Areál, ve kterém se Kovozoo nachází, původně sloužil ke zcela jinému účelu. V roce 1867 zde bratři Abraham a Heřman Mayovi založili cukrovar, který fungoval celých 130 let. V roce 1998 se začala psát nová éra areálu, neboť tu vznikl první provoz společnosti KOVOSTEEL Recycling, s.r.o. která se tehdy zabývala sběrem, výkupem a zpracováním železného šrotu. S rozvojem firmy přibývalo zaměstnanců i služeb, které společnost poskytovala. A areál, který byl původně v havarijním stavu, se dočkal obnovy a zcela jiného účelu využití. Vzniklo Recyklační Ekologické Centrum (odtud REC Group). REC Group je holding tvořený společnostmi, které se zabývají zpracováním různých druhů odpadů, zejména kovových, a také netradiční místo, nabízející zábavu, inspiraci a vzdělávání – Kovozoo. Kovozoo Staré Město vznikla 21. dubna 2012.

Jiří Špaček a Luděk Vláčil - zdroj: kovozoo.cz a další, 22.9. 2019

Zlínský kraj,  Uherské Hradiště  (UH), Staré Město

Místa v okolí

 Maják Šrotík
 Špitálky
 boží muka
 synagoga
 židovský hřbitov
 archeoskanzen Modrá
 Horní Hrádek
 Dolní Hrádek
 Panský dvůr
 Kunovice
 kostel sv. Anny
 Letecké muzeum
 Modrá
 kostel sv. Václava
 větrný mlýn
 Sušice
 Buchlovice
 kostel sv. Martina
 sekvojovec obrovský
 Smraďavka
 Mistřice
 kaple sv. Barbory
 smírčí kříž
 Buchlov
 Spytihněv
 Bílovice
 Uherský Ostroh
 kaple sv. Václava
 Ořechov
 kostel sv. Anny
 Penkův dvůr
 Lhotka u Hradčovic
 Hluk
 kostel sv. Vavřince
 Nedachlebice
 Napajedla
 Napajedla
 Napajedla
 Březolupy
 Obora
 kostel sv. Havla
 Domanín
 Osvětimany
 Komínské skály
 Vlčnov
 Bunč
 vinné búdy
 sousoší Panny Marie
 sv. Antonín
 Baťův kanál
 kostel Panny Marie
 kostel sv. Jiljí
 Roštín I
 Brdo
 synagoga
 Veselí nad Moravou
 Pohořelice
 Podhradí
 sloup Panny Marie
 kostel sv. Ondřeje
 židovský hřbitov
 Roštín II
 Kazatelna
 Částkov
 Šarovy
 Žeravice
 Svárov
 Bzenec
 židovský hřbitov
 Včelíny
 Střílky
 mariánský sloup
 Bzenec
 kostel sv. Jakuba
 Zástřizly
 kostel sv. Anny
 Cetechovice
 Otrokovice
 Sochařská vyhlídka
 rozhledna Zdenička
 Vracov
 kostel sv. Mikuláše
 Malenovice
 Hoštice
Kontaktní informace
KOVOZOO Staré Město
REC Group s.r.o.
Brněnská 1372
686 03 Staré Město
Tel: POKLADNA – tel: +420 572 419 768
http://https://www.kovozoo.cz/
info@kovozoo.cz
Základní informace místa
ID místa: 14403
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 25.9.2019
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama