Kovozoo Staré Město vznikla 21. dubna 2012. Jsou zde zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. V areálu se nachází rovněž muzeum veteránů, zemědělství a cukrovarnictví. Je zde k vidění také vyřazená hasičská i jiná technika nebo letoun L-610.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 08/2019
Netradiční zoologická zahrada zvaná Kovozoo se nachází na západním okraji Starého Města při Brněnské ulici u její křižovatky s ulicí Tovární v areálu holdingu REC Group (dříve Kovosteel) asi 400 m od nádraží Staré Město u Uherského Hradiště. Dobrým orientačním bodem je rozhledna v podobě přímořského majáku, nazývaná Maják Šrotík, která stojí u vstupu do areálu. Při vchodu, na protější straně silnice je pro areál zřízeno velké parkoviště. V Kovozoo jsou zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Je tu např. dvoutunový nosorožec Norbert, pětimetrová žirafa Safira s mládětem, lví výběh nebo stádo slonů, krokodýli, mrož, velbloud, opice, domácí zvířata a spousta dalších. Celkem je jich již více než 250. V areálu je vystavena také vyřazená hasičská, zemědělská ale i jiná technika, kterou si lze prohlédnout i zevnitř. Můžete si třeba vyzkoušet, jaké to je sedět za volantem autobusu. U hlavní křižovatky je dopravní letoun L-610. Tento letoun byl prvním prototypem, který byl před řadou let vyvinut na objednávku Sovětského svazu v závodech LET Kunovice. Jedná se o největší dopravní letoun, který byl v bývalém Československu zkonstruován a zároveň také první s přetlakovou kabinou a integrálními palivovými nádržemi. Poprvé vzlétl v roce 1988. Letoun je návštěvníkům přístupný i uvnitř. V areálu se nachází rovněž muzeum veteránů, dlouhodobá vnitřní expozice šesti desítek historických aut a motocyklů, která se pravidelně obměňuje. Dále je tu také gumové bludiště z více než 2000 pneumatik a muzeum zemědělství a cukrovarnictví. Celým areálem Kovozoo je možno se projet vláčkem, který vede silniční mašinka Steelinka. Ta návštěvníkům umožní nahlédnout do reálného provozu společností, kde probíhá recyklace odpadů. O letních prázdninách jezdí podle jízdního řádu.
Jiří Špaček a Luděk Vláčil - zdroj: kovozoo.cz a další, 22.9. 2019
historie

Areál, ve kterém se Kovozoo nachází, původně sloužil ke zcela jinému účelu. V roce 1867 zde bratři Abraham a Heřman Mayovi založili cukrovar, který fungoval celých 130 let. V roce 1998 se začala psát nová éra areálu, neboť tu vznikl první provoz společnosti KOVOSTEEL Recycling, s.r.o. která se tehdy zabývala sběrem, výkupem a zpracováním železného šrotu. S rozvojem firmy přibývalo zaměstnanců i služeb, které společnost poskytovala. A areál, který byl původně v havarijním stavu, se dočkal obnovy a zcela jiného účelu využití. Vzniklo Recyklační Ekologické Centrum (odtud REC Group). REC Group je holding tvořený společnostmi, které se zabývají zpracováním různých druhů odpadů, zejména kovových, a také netradiční místo, nabízející zábavu, inspiraci a vzdělávání – Kovozoo. Kovozoo Staré Město vznikla 21. dubna 2012.

Jiří Špaček a Luděk Vláčil - zdroj: kovozoo.cz a další, 22.9. 2019

Komentáře

Zlínský kraj,  Uherské Hradiště  (UH), Staré Město

Místa v okolí

 Maják Šrotík
 Špitálky
 boží muka
 synagoga
 archeoskanzen Modrá
 židovský hřbitov
 Díl u Božího syna
 Horní Hrádek
 mariánský sloup
 kaple Zjevení Páně
 Dolní Hrádek
 Panský dvůr
 Kunovice
 kostel sv. Anny
 Letecké muzeum
 Modrá
 kostel sv. Václava
 větrný mlýn
 Sušice
 Nový Tábor
 Buchlovice
 kostel sv. Martina
 sekvojovec obrovský
 Smraďavka
 Mistřice
 kaple sv. Barbory
 smírčí kříž
 Buchlov
 Salaš
 Bílovice
 Spytihněv
 Uherský Ostroh
 kaple sv. Václava
 Ořechov
 kostel sv. Anny
 Lhotka u Hradčovic
 Hluk
 Penkův dvůr
 kostel sv. Vavřince
 Napajedla
 Nedachlebice
 Napajedla
 Březolupy
 Napajedla
 Obora
 kostel sv. Havla
 Komínské skály
 Domanín
 Budačina
 Osvětimany
 Vlčnov
 Bunč
 vinné búdy
 Na Salárně
 sousoší Panny Marie
 sv. Antonín
 Baťův kanál
 kostel Panny Marie
 Brdo
 synagoga
 Veselí nad Moravou
 kostel sv. Jiljí
 Roštín I
 Pohořelice
 sloup Panny Marie
 Podhradí
 kostel sv. Ondřeje
 židovský hřbitov
 Roštín II
 Kazatelna
 Částkov
 Šarovy
 Žeravice
 Svárov
 Bzenec
 židovský hřbitov
 Včelíny
 Střílky
 mariánský sloup
 Bzenec
 kostel sv. Jakuba
 Zástřizly
 kostel sv. Anny
 Cetechovice
 Otrokovice
 Sochařská vyhlídka
 Vracov
 Malenovice
 kostel sv. Mikuláše
 Hoštice
Kontaktní informace
KOVOZOO Staré Město
REC Group s.r.o.
Brněnská 1372
686 03 Staré Město
Tel: POKLADNA – tel: +420 572 419 768
http://https://www.kovozoo.cz/
info@kovozoo.cz
Základní informace místa
ID místa: 14403
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 25.9.2019
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Trnava bývá nazývána „slovenským Římem“ a podíváme se na klasicistní zámek Dolná Krupá

Hrady a zámky

Trnava je nejstarším svobodným královským městem na Slovensku. Dnešní krajské město Trnava je významným centrem bohatého regionu mezi Malými Karpatami a Povážským Inovcem. Je to město baroka, jeho největší stavební rozkvět nastal v 17. a 18. století a je do značné míry spojen se založením univerzity a přítomností arcibiskupství. Ve městě stojí barokní paláce, univerzitní a církevní stavby a je zde taky několik kostelů. Zámek Dolná Krupá je krásné klasicistní šlechtické sídlo a je proslulý tím, že zde pobýval světově proslulý hudební skladatel Ludwig van Beethoven. Na zámku má sídlo Muzeum hudby.

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Cestování

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Ostatní

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Naposledy navštívené

reklama