
Zajímavou z historického hlediska, ale již nepoměrně méně z turistického hlediska je lokalita šancí, renesančně - barokní pevnůstky na obranu hranic či obchodních stezek, zvaných „Obidová“ či „ Na Obidové“ na vrcholu hory Obidová (832 m) v jižní části beskydské obce Krásná..
Lokalita literaturou zmiňovaných šancí „Obidová“ se nachází nikoliv na stejnojmenném vrcholu, nýbrž na nenápadném vrcholku jeho úzkého jazykovitého výběžku, který vybíhá od jmenované hory směrem na sever, k osadě Zlatník. Z šancí se však do dnešní doby prakticky nic nedochovalo. Žádné terénní náznaky, zdi. Kromě strategicky výhodného místa odkud je dobře vidět do celého údolí říčky Mohelnice na existenci šancí nic neodkazuje. Pouze historické písemné zmínky o jejich existenci.
Dle mínění odborníků byly tyto šance postaveny někdy v polovině 17. století, aby chránily stezku směřující údolím Mohelnice na jih na tzv. Bílý kříž, kterou sem proudila z Uher pošta.