
Hřbitovní kaple sv. Filipa a Jakuba, upravená později na kostel, se nachází v těsném sousedství hradu Kotnov. Dnes je tato kulturní památka součástí městského parku "pod Kotnovem". Hřbitov sloužil svému účelu ještě v 19. stol. a je zde pohřben i Josef Němec, manžel spisovatelky Boženy Němcové.
Dnes je kostel v majetku města Tábor využíván zejména pro koncertní účely. Současně je městem od roku 1997 pronajat Starokatolické církvi na nedělní bohoslužby, svatby a křty.
V kostele je jsou dochovány náhrobky z druhé poloviny 16. stol..
stol. vypálena francouzskými vojsky, byla roku 1746 barokně přestavěna na kostel sv. Filipa a Jakuba, který později sloužil jako kostel hřbitovní. V letech 1969 – 1973 probíhala rekonstrukce původně nepropojených hřbitovů židovského a křesťanského jehož součástí byl i hřbitovní kostel sv. Filipa a Jakuba. Jak kostel, tak náhrobky byly v té době velice zpustošeny. Při rekonstrukci byly oba hřbitovy propojeny, náhrobky upraveny stejně jako hřbitovní zdi a byl zde zřízen městský park "pod Kotnovem". V roce 1973 tehdejší děkanský úřad římskokatolické církve v Táboře převedl kostel bezplatně na Československý stát a kostel se stal majetkem města Tábor a byl rekonstruován. V roce 1997 si kostel pronajala Starokatolické církví na nedělní bohoslužby, svatby a křty..