Westernové městečko Halter Valley vzniklo r. 2002 na místě ruin bývalého Hartlova mlýna na Dnešickém potoce. Vyvolává iluzi Divokého západu v 19. století. Pořádají se tu různé akce pro děti i podnikové kolektivy včetně ukázek amerického rodea.
Hlavní obrázek místa
Halter Valley
© Wikimedia Commons 8/2021
Dnešice jsou starobylá obec doložená již r. 1115 v majetku kladrubského kláštera. Leží asi 6 km severozápadně od Přeštic a mají asi 750 obyvatel. Severozápadně od nich v údolí Dnešického potoka se nachází westernové městečko, které bylo nazváno Halter Valley. Vzniklo totiž r. 2002 na místě ruin bývalého mlýna U Hartlů. Vede k němu odbočka ze silničky spojující Dnešice a jejich místní část Černotín.
1.4. 2005
popis

Kdysi tu žil mlynář jménem Hartl a westernový areál po něm pomocí přesmyčky zdědil nejen jméno, ale i několik polorozpadlých stavení. Dnes tu stojí asi dvě desítky budov, které jakoby z oka vypadly těm, v nichž kdysi žili obyvatelé skutečného Divokého západu. Najdete tu saloon, vězení i úřadovnu šerifa. Na několika místech se tu nabízí občerstvení a také různé typy stylového ubytování v domech z dob osidlování nebo v indiánských stanech tee-pee. Noc se tu dá strávit i ve vozech krytých plachtou, v nichž se kdysi první osadníci vydávali na dalekou cestu od Mississippi až do Kalifornie. Je tu i obchod s westernovým zbožím. Westernové městečko Halter Valley spravuje soukromá společnost stejného názvu. Pořádá různé akce jako bitky a přestřelky, scénky ze života pistolníků a falešných hráčů, pravé americké rodeo, vystoupení různých kapel nebo večerní countrybály. Je zde možnost pořádání firemních akcí, dětských…  číst dále

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 1.4. 2005

Plzeňský kraj,  Plzeň-jih  (PJ), Dnešice

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Kontaktní informace
http://www.haltervalley.cz
info.HV@volny.cz
Základní informace místa
ID místa: 2967
Typ místa: skanzen
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 3.2.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama