Westernové městečko Halter Valley vzniklo r. 2002 na místě ruin bývalého Hartlova mlýna na Dnešickém potoce. Vyvolává iluzi Divokého západu v 19. století. Pořádají se tu různé akce pro děti i podnikové kolektivy včetně ukázek amerického rodea.
Hlavní obrázek místa
Halter Valley
© Wikimedia Commons 8/2021
Dnešice jsou starobylá obec doložená již r. 1115 v majetku kladrubského kláštera. Leží asi 6 km severozápadně od Přeštic a mají asi 750 obyvatel. Severozápadně od nich v údolí Dnešického potoka se nachází westernové městečko, které bylo nazváno Halter Valley. Vzniklo totiž r. 2002 na místě ruin bývalého mlýna U Hartlů. Vede k němu odbočka ze silničky spojující Dnešice a jejich místní část Černotín.
1.4. 2005
popis

Kdysi tu žil mlynář jménem Hartl a westernový areál po něm pomocí přesmyčky zdědil nejen jméno, ale i několik polorozpadlých stavení. Dnes tu stojí asi dvě desítky budov, které jakoby z oka vypadly těm, v nichž kdysi žili obyvatelé skutečného Divokého západu. Najdete tu saloon, vězení i úřadovnu šerifa. Na několika místech se tu nabízí občerstvení a také různé typy stylového ubytování v domech z dob osidlování nebo v indiánských stanech tee-pee. Noc se tu dá strávit i ve vozech krytých plachtou, v nichž se kdysi první osadníci vydávali na dalekou cestu od Mississippi až do Kalifornie. Je tu i obchod s westernovým zbožím. Westernové městečko Halter Valley spravuje soukromá společnost stejného názvu. Pořádá různé akce jako bitky a přestřelky, scénky ze života pistolníků a falešných hráčů, pravé americké rodeo, vystoupení různých kapel nebo večerní countrybály. Je zde možnost pořádání firemních akcí, dětských…  číst dále

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 1.4. 2005

Komentáře

Plzeňský kraj,  Plzeň-jih  (PJ), Dnešice

Místa v okolí

 Přestavlky
 Křížový vrch
 Chlumčany
 kostel sv. Víta
 kamenný most
 kostel sv. Mikuláše
 Merklín
 Stará pošta
 Skočice
 boží muka
 Dolní Lukavice
 židovský hřbitov
 Roupov
 kaple sv. Anny
 židovský hřbitov
 Lužany
 Příchovice
 kostel sv. Jiří
 Hradec u Stoda
 Ptenín
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Josefa
 Janovský mokřad
 Skála
 Litice
 Křenice
 vyhlídková plošina
 Řenče
 Lacembok
 Červené Poříčí
 Štěnovice
 Netunice
 synagoga
 Ježovy
 kostel sv. Matěje
 Nebílovy
 židovský hřbitov
 Újezd
 fara
 kostel sv. Václava
 radnice
 kostel sv. Jiljí
 Švihov
 Kožich
 Rochlov
 Tyršův most
 Džbánek
 Zichov
 kostel sv. Prokopa
 Betlémská kaple
 kostel sv. Mikuláše
 Korandův dům
 Velká synagoga
 kaple U Ježíška
 Západočeské muzeum
 Lázně Letiny
 městské opevnění
 Osvračín
 radnice
 Gerlachovský dům
 mariánský sloup
 Císařský dům
 masné krámy
 Černá věž
 Měčín
 Květkovice
 Osvračín
 kostel sv. Mikuláše
 Kanice
 Lštění
Kontaktní informace
http://www.haltervalley.cz
info.HV@volny.cz
Základní informace místa
ID místa: 2967
Typ místa: skanzen
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 3.2.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama