Po hradu zůstaly jen teréní náznaky. Hrad byl zřejmě dřevěný. Na obou koncích jsou zbytky příkopů. Keramika je datována do 13.-14. st.
Hlavní obrázek místa
© seycek 10/2004
Hrad byl zřejmě pouze dřevěný, na obou koncích jsou patrné zbytky příkopů, přístupová cesta stoupala jižním úbočím k východnímu konci lokality. Nalezená keramika je datována do 13. a 14. století.
20.12. 2004
Zlínský kraj,  Vsetín  (VS), Loučka

Místa v okolí

 Loučka
 Podolí
 Rajnochovice
 Rajnochovice
 Nový Šaumburk
 kaple sv. Floriána
 Šaumburk
 Komárno
 Kelč
 Branky
 Branky
 Branky
 Všechovice
 Kladeruby
 Horní Újezd
 Vystrkov
 Loukov
 Malhotice
 Malhotice
 Hošťálková
 evangelický kostel
 Libosváry
 Věruška
 evangelický kostel
 Chvalčov
 Choryně
 Pržno
 Chvalčov
 kaple sv. Anny
 Jarcová
 hraniční kameny
 Obřany
 Arnoltovice
 Skalička
 Skalička
 Hostýn
 Hostýn
 evangelický kostel
 Skalný
 dům U apoštolů
 Hustopeče nad Bečvou
 Krásno nad Bečvou
 radnice
 Hustopeče nad Bečvou
 kostel sv. Jiljí
 Ústí
 Slavkov pod Hostýnem
 Beessova kaple
 Příluky
 Lešná
 větrný mlýn
 kaple sv. Peregrina
 Hranická propast
 lázně
 Svrčov
 Špičky
 Chlum
 Perná
 Panský mlýn
 Křídlo
 Lhotsko
 Klenov
 Rybáře
 městské hradby
 radnice
 Nová synagoga
 mariánský sloup
 Hranice
 Lukov
 Maštaliska
 nová radnice
 stará radnice
 Vsetín
 Oprostovice
 Tusculum
 Liptál
 kostel sv. Josefa
 Prameny Zrzávky
 Hrádek u Přílep
 Helfštýn
 Týn nad Bečvou
 Hodslavice
 Požaha
 staré fojtství
 kostel sv. Ondřeje
 železniční viadukt
 Hodslavice
Základní informace místa
ID místa: 2744
Typ místa: hrad
Stav místa: terénní náznaky
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 20.12.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

reklama