Stará radnice byla vystavěna v l. 1720–21 na místě v r. 1708 vyhořelé starší dřevěné radnice. V r. 1850 byla barokní budova přestavěna a tehdy vyrostla průčelní věž. Dnes umělecká galerie.
Hlavní obrázek místa
Stará radnice z Horního náměstí
© Jan P. Štěpánek 10/2007
Budova Staré radnice na vsetínském Horním náměstí nedaleko zámku. Jednoduchá barokní budova s věží ve vstupním průčelí dnes slouží jako obrazová galerie „Stará radnice“ a zasedací síň pro slavnostní příležitosti.
Jan P. Štěpánek, 6.1. 2008
historie

Budova Staré vsetínské radnice byla vystavěna v letech 1720–21 na místě starší dřevěné rychty, která roku 1708 vyhořela. Barokní budova byla v roce 1850 přestavěna. V místě bývalého štítu byla postavěna věžička a vstup, který byl původně v prvním patře a vedlo do něj dvouramenné schodiště v průčelí, byl přesunut do přízemí. Ve dvoře radnice byla postavena nová věznice. Po vystavění Nové radnice sídlil v budově Staré radnice c. a k. okresní soud a berní úřad. V roce 1897 byly do věže instalovány hodiny.

Jan P. Štěpánek dle info na místě, 6.1. 2008

Zlínský kraj,  Vsetín  (VS), Vsetín

Místa v okolí

 nová radnice
 Vsetín
 Maštaliska
 Hovězí
 Pržno
 evangelický kostel
 Liptál
 evangelický kostel
 Klenov
 Vartovna
 Bystřička
 evangelický kostel
 Hošťálková
 hroby portášů
 kaple Pod Spinou
 Jarcová
 Trubiska
 Pulčín
 Pulčínské skály
 Čertovy skály
 Podolí
 evangelický kostel
 dům U apoštolů
 Arnoltovice
 radnice
 Branky
 Rajnochovice
 Rožnov
 Branky
 Krásno nad Bečvou
 Branky
 Janůvka
 Hradiště
 Loučka
 Vystrkov
 Fassmannova vila
 kostel Všech svatých
 Šaumburk
 Nový Šaumburk
 Vizovice
 kaple sv. Floriána
 kostel sv. Vavřince
 Hradišťko
 Jurkovičova rozhledna
 Kelč
Základní informace místa
ID místa: 3185
Typ místa: ostatní
Podkategorie: palác, dům
Stav místa: chátrající
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 6.1.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama