Nová radnice postavená v letech 1898–99 v novorenesančním slohu dle projektu M. Urbánka v sousedství Staré radnice. Bohatě členěné průčelí s balkonem. Dnes hotel s restaurací.
Hlavní obrázek místa
Nová radnice na Horním náměstí ve Vsetíně
© Jan P. Štěpánek 10/2007
Novorenesanční objekt reprezentativní Nové radnice na Horním náměstí, naproti zámku Vsetín. Vedle Staré radnice tvoří severní frontu tohoto náměstí. Dnes již objekt neslouží jako radní dům, který byl přenesen do tzv. Dolního Města, ale je v něm hotel a restaurace.
Jan P. Štěpánek, 6.1. 2008
historie

Nová radnice na Horním náměstí Vsetína byla postavena v letech 1898–99 v moderním novorenesančním slohu. Návrh podoby radnice provedl stavitel M. Urbánek. Nad vchodem hlavního průčelí objektu je balkon z velké zasedací síně, nesený dvěma sloupy a dvěma sloupovými kyriatidami. Na balustrádě je umístěn kamenný znak města a průčelí je vyzdobeno medailony významných osobností českých dějin.

Jan P. Štěpánek podle informační tabule na místě, 6.1. 2008

Zlínský kraj,  Vsetín  (VS), Vsetín

Místa v okolí

 stará radnice
 Maštaliska
 Vsetín
 Hovězí
 Pržno
 evangelický kostel
 Liptál
 evangelický kostel
 Klenov
 Vartovna
 Bystřička
 evangelický kostel
 Hošťálková
 hroby portášů
 kaple Pod Spinou
 Jarcová
 Trubiska
 Pulčín
 Pulčínské skály
 Čertovy skály
 evangelický kostel
 Podolí
 dům U apoštolů
 Arnoltovice
 radnice
 Branky
 Rožnov
 Rajnochovice
 Krásno nad Bečvou
 Branky
 Branky
 Janůvka
 Hradiště
 Loučka
 Vystrkov
 Fassmannova vila
 kostel Všech svatých
 Šaumburk
 Nový Šaumburk
 kaple sv. Floriána
 Hradišťko
 Vizovice
 kostel sv. Vavřince
 Jurkovičova rozhledna
 Kelč
Základní informace místa
ID místa: 3699
Typ místa: ostatní
Podkategorie: palác, dům
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 9.1.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

reklama