Na místě poplužního dvora dal kolem r. 1834 Jan František z Turby postavit patrovou klasicistní budovu. Sloužila nejprve k pobytům panstva, později byla přestavěna na hostinec. Po r. 1945 byl zámek zkonfiskován, nyní pomalu chátrá.
Hlavní obrázek místa
zámeček Arnoltov
© Petr K, 06/2014
Zámek se nachází přímo u silnice spojující Cheb s Karlovými Vary. Nejlepší místo pro zaparkování automobilu je při odbočce na Kostelní Břízu, která je přímo u zámku. Zámek je dnes zříceninou a je otázka času kdy se rozpadne celý...
Rad-x (2005), 31.8. 2005
historie

Arnoltov - (8 km JZ od Sokolova)

Zámek vznikl na místě bývalého poplužního dvora při silnici spojující Cheb s Karlovými Vary. Samotný zámek byl postaven kolem roku 1834. Zámek je obdélná klasicistní patrová budova obrácená severozápadním průčelím ke zmíněné silnici. Zámek je t.č. určen k prodeji.

Rad-x (2005), 31.8. 2005

Další texty historie

Půdorys místa

plán přízemí
© Jiří Úlovec (in Ohrožené hrady, zámky a tvrze Čech, díl 1, A-M, Libri, Praha 2003)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Karlovarský kraj,  Sokolov  (SO), Březová

Místa v okolí

 židovský hřbitov
 Šabina
 Chlumek
 Chlumek
 Chlumek
 Kostelní Bříza
 Kostelní Bříza
 Kager, Starý zámek
 Kamenný Dvůr
 židovský hřbitov
 Kynšperk nad Ohří
 Rusov
 Kaceřov
 Sokolov
 Jubilejní kašna
 mariánský sloup
 radnice
 Lítov
 Plikenštejn
 evangelický kostel
 Mostov
 Hard
 Těšovice
 kostel sv. Kunhuty
 Hartoušovské mofety
 statek Bernard
 kostel sv. Jiljí
 Krudum
 Okrouhlá
 Týn
 kostel sv. Mikuláše
 Manský dvůr
 Hartenberg
 Boršengrýn
 židovský hřbitov
 Boučí
 Kladská
 Kladský rybník
 Kynžvart
 Šibeniční vrch
 Kladské rašeliny
 pramen Richard
 Kynžvart
 Lipnice
 radnice
 kostel sv. Václava
 trojiční sloup
 silniční most
 Loket – MPR
 Soos
 Loket
 městské hradby
 kostel sv. Vavřince
 kaple sv. Anny
 Krásenský vrch
 kostel sv. Kateřiny
 kostel sv. Anny
 hornické muzeum
 Smraďoch
 Doubrava
 železniční viadukt
 Pluhův bor
 Jeskynní vyhlídka
 kaple sv. Siarda
 Starý Hrozňatov
 kostel sv. Ondřeje
Základní informace místa
ID místa: 3438
Typ místa: zámek
Stav místa: chátrající
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 4.9.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama