Vlček

přírodní rezervace
Přírodní rezervace Vlček z r. 1966 se rozprostírá na Vlčím hřbetě v CHKO Slavkovský les na rozloze 59,5 ha. V hadcovém podloží je vysoká koncentrace těžkých kovů, především niklu, chromu a kobaltu, což způsobuje toxicitu, která je důvodem výskytu a ochrany specifické hadcové vegetace.
Hlavní obrázek místa
Vlčí kámen-vrchol
© Jan Šourek 08/2022
Část přírodní rezervace Vlček včetně vrcholu Vlčí kámen (něm. Wolfstein) je turisticky přístupná po modré značce spojující obec Prameny a Mariánské Lázně.
Jiří Špaček, 30.11. 2022
popis

Vlček je přírodní rezervace na kopci Vlčí kámen (883 m n. m.) ve Slavkovském lese, byla vyhlášena v r. 1966 na rozloze 59,5 ha. Nachází se na katastrálních územích obcí Mnichov (u Mariánských Lázní) a Prameny. Důvodem ochrany je ochrana přirozeného boru na hadcovém substrátu s význačnou květenou. Rezervace má také významný krajinářský význam, rozsáhlý hřbet tvoří výraznou krajinnou dominantu. Území se nachází v jihozápadní části hadcového hřbetu Vlčího kamene (883 m n. m.), přibližně 2 km od Pramenů. Je součástí mohutného hadcového tělesa v mariánskolázeňském komplexu, největší hadcové oblasti v Českém masivu. Ve vrcholové části lokality jsou výchozy hadce obnažené a vytvářejí menší skalky. Zvětráváním hadce s vysokým obsahem hořčíku vznikl specifický substrát, který výrazně ovlivňuje zdejší vegetaci. Zdejší substrát má nízký obsah živin. Obsah základních prvků jako jsou dusík, draslík a fosfor je velmi nízký. Naopak vysoká je koncentrace…  číst dále

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 30.11. 2022

Komentáře

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Prameny

Místa v okolí

 Mokřady pod Vlčkem
 Kaiserruhe
 Barochův pramen
 Farská kyselka
 Smraďoch
 kaple sv. Siarda
 Kladské rašeliny
 Pluhův bor
 Kladský rybník
 Kladská
 Dominova skalka
 Zpívající fontána
 anglikánský kostel
 Hamelika
 park Boheminium
 Sirňák
 Kynžvart
 Poutnov
 pramen Richard
 židovský hřbitov
 Krásenský vrch
 židovský hřbitov
 židovský hřbitov
 Plikenštejn
 kostel sv. Kateřiny
 Rankovice
 Kynžvart
 boží muka
 synagoga
 popraviště
 kostel sv. Jiří
 radnice
 mariánský sloup
 Bečov nad Teplou
 Bečov nad Teplou
 hornické muzeum
 radnice
 stará škola
 kostel sv. Jiljí
 trojiční sloup
 Krudum
 Kostelní Bříza
 Boršengrýn
 židovský hřbitov
 Kostelní Bříza
 Panská rozhledna
 kostel sv. Mikuláše
 Lazurová hora
 kostel sv. Jiří
 Berchembogen
 Manský dvůr
 židovský hřbitov
 smírčí kříž
 kostel sv. Vavřince
 Arnoltov
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Michal
 Šabina
 Chlumek
 Chlumek
 Chlumek
 Kager, Starý zámek
 Kamenný Dvůr
 Zahrádecká kyselka
 Kynšperk nad Ohří
 židovský hřbitov
 Rusov
Základní informace místa
ID místa: 16882
Typ místa: příroda
Podkategorie: vrch
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.11.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama