Hospodářský dvůr vybudovaný v tradičním chebském stylu v roce 1922. Odkoupen obcí a opraven v letech 2005–2006, nyní Centrum tradičních řemesel.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 08/2009
Statek Bernard v Královském Poříčí leží jen 12 km od Karlových Varů a nabízí návštěvníkům zajímavé trávení volného času. Je zde několik řemeslných dílen, kde si hosté mohou nejen nakoupit, ale i vyzkoušet řemesla. Dále si mohou projít s průvodcem návštěvnický okruh, kde se seznámí se zemědělskou expozicí, muzeem a prezentací regionálních řemesel, například uvidí odlévání porcelánu. V objektu je příjemná restaurace s dětským koutkem a na nádvoří malý zookoutek a pískoviště se stavebnicí. Statek je otevřen denně kromě pondělí. Nádvoří je volně přístupné, za prohlídku návštěvnického okruhu se platí odstupňované vstupné. Každý měsíc se na statku pořádá kulturní akce s řemeslným trhem.
Hana Bašková, vedoucí Centra tradičních řemesel, 14.4. 2009
Karlovarský kraj,  Sokolov  (SO), Královské Poříčí

Místa v okolí

 kostel sv. Kunhuty
 Těšovice
 Hard
 evangelický kostel
 radnice
 Sokolov
 Jubilejní kašna
 mariánský sloup
 kostel sv. Jiljí
 Týn
 Lipnice
 radnice
 silniční most
 Loket – MPR
 Loket
 kostel sv. Václava
 trojiční sloup
 kaple sv. Anny
 městské hradby
 kostel sv. Mikuláše
 Krudum
 Hartenberg
 Boučí
 Jeskynní vyhlídka
 Plikenštejn
 Kostelní Bříza
 Chlumek
 Šabina
 Chlumek
 Chlumek
 Kostelní Bříza
 Arnoltov
 Rusov
 Svatošské skály
 Šibeniční vrch
 Jindřichovice
 židovský hřbitov
 Doubí
 Lítov
 kostel sv. Jiří
 Kager, Starý zámek
 hornické muzeum
 kostel sv. Kateřiny
 Favorit
 kostel sv. Linharta
 Krásenský vrch
 Kaceřov
 židovský hřbitov
 Kynšperk nad Ohří
 kostel sv. Urbana
 kostel sv. Kříže
 Kamenný Dvůr
 Sedlec
 vysoká pec
 Nejdek
 Diana
 Děpoltovice
 Děpoltovice
 Nejdek
 kostel sv. Martina
 vyhlídka Karla IV.
 Sadová kolonáda
 Jelení pramen
 kostel sv. Lukáše
 Jelení skok
 Mostov
 židovský hřbitov
 bývalý hotel Central
 Bečov nad Teplou
 Bečov nad Teplou
 synagoga
 radnice
 mariánský sloup
 kostel sv. Jiří
 boží muka
 popraviště
 Okrouhlá
Kontaktní informace
Správa pamětihodností s.r.o.
Šachetní 135
357 41 Královské Poříčí
Tel: 352 629 722; 777 167 324
http://www.statek-bernard.cz
info.bernard@seznam.cz
Základní informace místa
ID místa: 7689
Typ místa: skanzen
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 20.8.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama