Hlavní obrázek místa
pramen Richard
© Daniela Endrštová, 6/2006
Lázně Kynžvart jsou jedny z nejvýznamnějším přírodních lázní pro léčbu nemocí dýchacích cest u dětí. V k.ú. Kynžvart jsou tři prameny mající osvědčení Ministerstva zdravotnictví České republiky o tom, že jsou přírodním léčivým zdrojem minerální vody. Pramen Richard, Nová Marie (S-4) a Nový Viktor (S-5), (427 / 2001 Sb). Kromě toho je ještě jímán pramen Helena. První písemné zmínky o pramenech pocházejí již z roku 1454. U zrodu lázní stál rod Metternichů a v roce 1822 se začaly využívat minerální prameny k léčebným účelům. Pramen Richard má příjemně osvěžující chuť. Teplota vody je 8,8°C. Jedná se o přírodní prostou kyselku hydrogenuhličitano-sírano-vápenohořečnatého typu silně hypotonickou. Pramen je vyveden do pitného pavilónku. Na obrázku vidíte vpravo jakési parkovací hodin. Je to automat, který spouští minerálku jen po vložení čipové karty nebo po vhození mincí. K tomuto opatření bylo přistoupeno již v roce 1994 vzhledem ke zneužívání pramene pro podnikatelské účely. Od ochutnání pramene Vás určitě neodradí cena, spíše to bude fronta čekajících s desítkami plastových lahví.
22.12. 2003

Komentáře

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Lázně Kynžvart

Místa v okolí

 židovský hřbitov
 Kynžvart
 Kynžvart
 Kladská
 Kladský rybník
 Kladské rašeliny
 židovský hřbitov
 Boršengrýn
 židovský hřbitov
 Smraďoch
 anglikánský kostel
 Kaiserruhe
 Zpívající fontána
 Farská kyselka
 Hamelika
 Manský dvůr
 park Boheminium
 Vlček
 Mokřady pod Vlčkem
 Panská rozhledna
 Barochův pramen
 Dyleň
 kaple sv. Siarda
 kostel sv. Anny
 Berchembogen
 Sirňák
 Kostelní Bříza
 Pluhův bor
 Okrouhlá
 Plikenštejn
 Kostelní Bříza
 židovský hřbitov
 Kamenný Dvůr
 Jánský zámek
 kostel sv. Anny
 Dominova skalka
 Broumov
 Doubrava
 Arnoltov
 Svatovítský zámek
 vodní nádrž Podhora
 Kager, Starý zámek
 Železná hůrka
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Lazurová hora
 Šabina
 Kynšperk nad Ohří
 židovský hřbitov
 Poutnov
 Chlumek
 Chlumek
 Chlumek
 Krásenský vrch
 Mostov
 kostel sv. Kateřiny
 Krudum
 židovský hřbitov
 bývalý hotel Central
 hornické muzeum
 boží muka
 synagoga
 kostel sv. Jiří
 mariánský sloup
 radnice
 Bečov nad Teplou
 Bečov nad Teplou
 Hartoušovské mofety
 kostel sv. Jiří
 Bublák a niva Plesné
Základní informace místa
ID místa: 1873
Typ místa: voda
Podkategorie: studánka, pramen
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 22.12.2003
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama