Bývalá tvrz byla v roce 1693 Janem Bedřichem Perglarem přetavěna na barokní zámek. První zmínka o osadě Mostov pochází z roku 1353, o tvrzi slýcháme až roku 1520.
Hlavní obrázek místa
© Petr Tomaštík 05/2004
K zámku se lze dostat autem ze silnice E 48 - 10 km před Chebem,ze směru od Sokolova odbočit do obce Odrava.Dále místní komunikací cca 2 km.
Petom, 13.5. 2004
historie

Mostov

Poprvé se osada Mostov připomíná v r.1353,kdy byli jejími držiteli chebští měšťané Zoswitzerové.Tvrz byla poprvé zmiňována kolem r.1520.Po několika majitelích,kteří se na tvzi vystřídali,získal po roce 1693 tvrz Jan Bedřich Perglar z Perglasu,za něhož byla stará tvrz přestavěna na barokní zámek. Potom patřilo panství několik let chebským Kommersům,kteří dali zámek důkladně přestavět v romantickém slohu se čtyřmi nárožními věžemi.Kolem objektu byl tehdy zřízen park s vodotryskem a větší obora.

Hrady,zámky a tvrze - západní čechy, 13.5. 2004

otvíračka

Po celkové rekonstrukci zámku zde byl zřízen hotel a restaurace vyšší kategorie. Možná prohlídka zde vystavených kachlových kamen a porcelánu.

Petom, 13.5. 2004

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Mostov

Místa v okolí

 Hartoušovské mofety
 židovský hřbitov
 Kynšperk nad Ohří
 Kamenný Dvůr
 Kaceřov
 Kager, Starý zámek
 Okrouhlá
 Lítov
 Rusov
 kostel sv. Vavřince
 Chlumek
 Chlumek
 Chlumek
 Šabina
 židovský hřbitov
 Soos
 Arnoltov
 železniční viadukt
 Chlumeček
 pramen Natálie
 Špalíček
 Manský dvůr
 Dudácká kašna
 Salingburg
 Kostelní Bříza
 Císařské lázně
 Kostelní Bříza
 Václavský hrad
 Cheb
 kostel sv. Olgy
 fara
 metorologický sloup
 Doubrava
 Boršengrýn
 židovský hřbitov
 Skalná
 Starý Rybník
 Starý Rybník
 kaple Panny Marie
 Skalná
 kostel sv. Anny
 hrobka Hendrich
 Starý Hrozňatov
 Skalka
 radnice
 Jubilejní kašna
 mariánský sloup
 kostel sv. Anny
 Sokolov
 evangelický kostel
 Hartenberg
 Cetnov
 Hard
 Bismarckova rozhledna
 Poustka
 Šibeniční vrch
 Plikenštejn
 židovský hřbitov
 Kynžvart
 Neuhaus
 Kynžvart
 kostel sv. Jiljí
 Týn
 kostel sv. Wolfganga
 Boučí
 Bříza
 Ostroh
 Těšovice
 pramen Richard
 Kapellenberg
 Kladská
 statek Bernard
 Kladský rybník
 Kladské rašeliny
 Lipnice
Kontaktní informace
Zámek Mostov, spol. s r.o.
Mostov 1
350 02 Cheb
Tel: +420 354 597 277
http://www.mostov.cz
recepce@mostov.cz
Základní informace místa
ID místa: 2405
Typ místa: zámek
Podkategorie: původní tvrz
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 14.5.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama