CONNECT CONNECTPDO Doubrava, Doubrava
CONNECTPDO
Rustlerův statek z 18. století s dobovou zemědělskou expozicí je typickým zástupcem lidové architektury Chebska a Ašska, v roce 1996 zde byla vyhlášena vesnická památková rezervace.
CONNECT
Hlavní obrázek místa
Doubrava
© Václav Čermák, 08/2009

Ves Doubrava najdete cca 10 km jihovýchodně od Chebu, nejbližší vlaková zastávka Lipová u Chebu je 1 km severně. Ves je místní částí obce Lipová.
Na Chebsku můžete navštívit ještě další lokality s ukázkami typické lidové hrázděné architektury – například severovýchodně od Františkových Lázní v Novém Drahově, a dále pak třeba v Krásné, Dolních Pasekách, Skalce, Skalné, Vojtanově nebo Kopanině.
Ivka, 30.8. 2008

  historie

  Doubrava je vesnička s dochovanou ukázkou typické chebské architektury, která byla vyhlášena roku 1996 vesnickou památkovou rezervací. Nejstarším – a jediným veřejně přístupným – statkem je Rustlerův statek z roku 1751. Ve statku je expozice starého vesnického nářadí a vesnického vybavení.
  Veronika Vaňková, 8.8. 2008
  CONNECT

  Vložit do oblíbených
  Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Doubrava

  Místa v okolí

  Notice: Undefined variable: fTip in /var/www/hrady/class/class.mistaokoli.php on line 55 Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function get() on null in /var/www/hrady/class/class.mistaokoli.php:55 Stack trace: #0 /var/www/hrady/https/index_mista_oid.php(225): MistaOkoli->getMista('2016') #1 /var/www/hrady/https/index_oid.php(230): include('/var/www/hrady/...') #2 /var/www/hrady/https/index_hlavni_template.php(278): require('/var/www/hrady/...') #3 /var/www/hrady/https/index.php(614): include('/var/www/hrady/...') #4 {main} thrown in /var/www/hrady/class/class.mistaokoli.php on line 55