Sloup z r. 1701 od chebského kameníka Viléma Felsnera se sochami sv. Jakuba Většího, Antonína Paduánského, Floriána a Jana Nepomuckého. Barokní socha P. Marie byla v 50. letech poškozena a nebyla obnovena. V l. 1995–6 sloup restaurován studenty AVU Praha. Zničená socha P. Marie nahrazena kopií.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 06/2011
Sloup má čtvercovou základnu s vystouplými nárožími, na nichž jsou sochy světců: sv. Jakuba Většího – patrona sokolovského farního kostela, sv. Antonína Paduánského – patrona klášterního kostela, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého. Na základně je čtyřboký sokl s reliéfy andílků a granátových jablek. Sloup má hladký povrch a je zakončen korintskou hlavicí.
© Milan Caha (zdoj: http://www.sokolov.cz), 10.6. 2011
historie

Mariánský sloup z roku 1701 je dílem chebského kameníka Viléma Felsnera. Původní barokní socha Panny Marie byla v 50. letech poškozena pádem a nebyla obnovena. V letech 1995–1996 byl sloup restaurován studenty Akademie výtvarných umění Praha. Zničená socha Panny Marie byla nahrazena volnou kopií, zhotovenou na základě dokumentace.

© Milan Caha (zdoj: http://www.sokolov.cz), 10.6. 2011

Karlovarský kraj,  Sokolov  (SO), Sokolov

Místa v okolí

 radnice
 Jubilejní kašna
 Sokolov
 evangelický kostel
 Hard
 Těšovice
 statek Bernard
 kostel sv. Jiljí
 Týn
 Lipnice
 Hartenberg
 Chlumek
 Chlumek
 Chlumek
 Šabina
 Rusov
 Arnoltov
 Kostelní Bříza
 Boučí
 Kostelní Bříza
 kostel sv. Mikuláše
 Krudum
 židovský hřbitov
 radnice
 silniční most
 Plikenštejn
 Loket – MPR
 Loket
 trojiční sloup
 kostel sv. Václava
 městské hradby
 kaple sv. Anny
 Lítov
 Kager, Starý zámek
 Šibeniční vrch
 Kaceřov
 židovský hřbitov
 Kynšperk nad Ohří
 Jeskynní vyhlídka
 Kamenný Dvůr
 Jindřichovice
 Svatošské skály
 Mostov
 kostel sv. Jiří
 kostel sv. Kateřiny
 hornické muzeum
 Favorit
 Krásenský vrch
 Doubí
 vysoká pec
 Nová Ves
 Okrouhlá
 židovský hřbitov
 Děpoltovice
 Děpoltovice
 Bečov nad Teplou
 Bečov nad Teplou
 radnice
 mariánský sloup
 synagoga
 kostel sv. Jiří
 boží muka
 popraviště
Základní informace místa
ID místa: 10141
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: socha, monument
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 10.6.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama