Mokřady pod Vlčkem je přírodní rezervace vyhlášená r. 1995 na rozloze 41 ha jižně od obce Prameny. Předmětem ochrany jsou zrašelinělé, slatinné a podmáčené louky s výskytem vzácných a zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů a také pozůstatky čtvrtohorní sopečné činnosti tzv. mofety.
Hlavní obrázek místa
Mokřady pod Vlčkem
© Lara Vajrychová 02/2020
Přírodní rezervace Mokřady pod Vlčkem leží přibližně 1 km jižně od obce Prameny, na severním úpatí hlavního hřebene Vlčku s nejvyšším vrcholem Vlčí kámen 883 m n. m. Západním okrajem rezervace vede modrá turistická značka a zároveň silnice z Pramenů do Mariánských Lázní. Jinak je terén rezervace vzhledem k zrašelinělým podmáčeným loukám prakticky neschůdný.
Jiří Špaček, 24.11. 2022
popis

Mokřady pod Vlčkem je přírodní rezervace vyhlášená v r. 1995. Nachází se v centrální části CHKO Slavkovský les. Svojí rozlohou 41 ha patří k jedněm z největších zachovalých komplexů nelesních mokřadů centrální části Slavkovského lesa. Předmětem ochrany jsou zrašelinělé, slatinné a podmáčené louky s výskytem vzácných a zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů a také pozůstatky čtvrtohorní sopečné činnosti tzv. mofety. Geologický podklad území tvoří horniny mariánskolázeňského metabazitového komplexu, převážně amfibolity, při jižním okraji hadcové sutě z výše ležícího hřebene Vlčku. Díky tomu jsou vody stékající ze svahu Vlčku, i zde pramenící vody, silně obohaceny hořečnatými ionty z hadců a ovlivňují zdejší vegetaci. Krajinářskou hodnotou a počtem chráněných a vzácných druhů rostlin pak patří mezi nejvýznamnější mokřadní lokality západních Čech. Ve východní části rezervace leží několik malých rybníčků…  číst dále

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 24.11. 2022

Komentáře

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Prameny

Místa v okolí

 Barochův pramen
 Vlček
 Kaiserruhe
 Farská kyselka
 Smraďoch
 kaple sv. Siarda
 Kladské rašeliny
 Pluhův bor
 Kladský rybník
 Kladská
 Dominova skalka
 Zpívající fontána
 anglikánský kostel
 Hamelika
 park Boheminium
 Kynžvart
 židovský hřbitov
 pramen Richard
 Sirňák
 Krásenský vrch
 Poutnov
 Plikenštejn
 židovský hřbitov
 kostel sv. Kateřiny
 židovský hřbitov
 boží muka
 židovský hřbitov
 synagoga
 popraviště
 mariánský sloup
 radnice
 kostel sv. Jiří
 Bečov nad Teplou
 Bečov nad Teplou
 Kynžvart
 hornické muzeum
 Rankovice
 Krudum
 Kostelní Bříza
 radnice
 stará škola
 Kostelní Bříza
 trojiční sloup
 kostel sv. Jiljí
 kostel sv. Mikuláše
 židovský hřbitov
 Boršengrýn
 kostel sv. Jiří
 židovský hřbitov
 Panská rozhledna
 Manský dvůr
 Arnoltov
 smírčí kříž
 Lazurová hora
 Michal
 Berchembogen
 kostel sv. Vavřince
 Šabina
 Chlumek
 Chlumek
 Chlumek
 Kager, Starý zámek
 Kamenný Dvůr
 židovský hřbitov
 Kynšperk nad Ohří
 Zahrádecká kyselka
 Rusov
Základní informace místa
ID místa: 16864
Typ místa: příroda
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 24.11.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama