Lovecký zámeček vybudován na konci 80. let 19. stol. knížetem Jeronýmem Colloredo-Mannsfeldem v duchu doznívajícího romantismu. Ve 30. letech 20. stol. hostil prezidenza T. G. Masaryka a později i Edvarda Beneše. Udržován ve velmi dobrém stavu.
Hlavní obrázek místa
Průčelí zámečku Tři trubky
© Petr Nožička, 05/2008
Po zrušení vojenského újezdu počátkem r. 2016 a vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Brdy je přístup k zámečku možný po modré značce vyznačené ze Strašic. Je v něm plánováno vytvoření informačního centra.
Mass, 13.7. 2003
historie

Lovecký zámeček poblíž soutoku Třítrubeckého (dříve Černého) a Padrťského potoka (Klabavy) byl vybudován na konci 80. let 19. století majitelem této části Brd, knížetem Jeronýmem Colloredo-Mannsfeldem, majitelem panství Dobříš a Zbiroh. K jižní centrální stavbě se zděným přízemím a roubeným patrem zakončené strmou sedlovou střechou je připojeno pomocí roubeného loubí několik hospodářských budov, vytvářejících tak víceméně uzavřený dvůr. Stavbu navrhl vídeňský architekt italského původu Camillo Sita v duchu doznívajícího romantismu. Okolí bylo následně upraveno jako přírodní park, ve kterém se dodnes dochovalo mnoho vzácných dřevin. I když po vykoupení lesů a zřízení vojenské střelnice byla většina mysliveckých sbírek přesunuta na zámek Dobříš, sloužil zámeček nadále reprezentačním účelům. Na počátku 30. let hostil ve svých zdech prezidenta T. G. Masaryka, který zdejší vojenský prostor navštívil při příležitosti jeho zřízení a v r. 1938 i druhého…  číst dále

www.brdy.net, 13.7. 2003

Komentáře

Plzeňský kraj,  Rokycany  (RO), Strašice

Místa v okolí

 Chlukov
 kostel sv. Vavřince
 Strašice
 Vimberk
 kostel sv. Václava
 Drštka
 vodní hamr
 Švédský most
 Dvorec
 Mirošov
 kostel sv. Josefa
 kostel sv. Štěpána
 Homberk
 Valdek
 Hůrka u Vranovic
 Komárov
 kaple se zvoničkou
 Hengst
 Drahlín
 Vysoká u Příbramě
 Mydlná
 Veselá
 Doubravka
 Kotel
 Kokšín
 Hornický skanzen
 židovský hřbitov
 kaple
 křížová cesta
 kašna
 masné krámy
 děkanství
 radnice
 mariánský sloup
 kostel sv. Vojtěcha
 Rokycany
 Újezdec
 Labšovský mlýn
 Fitzova vila
 Muchkovský mlýn
 kašna
 kostel sv. Prokopa
 městské opevnění
 Zálužský hrad
 Pouskův mlýn
 Javor
 Těnovice
 Radeč
 Černá mohyla
 Mítovský mlýn
 Mítov
 Šťastná věž
 Památník Vojna
 židovský hřbitov
 Kamýk
 kostel sv. Mikuláše
 sloup odsouzenců
 Osek u Rokycan
 synagoga
 pivovar
 Zábrodský mlýn
 Spálené Poříčí
 Jince
 děkanství
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Jiljí
 židovský hřbitov
 Hořovice
 Hořovice
 Ostrý
 Březina
 Březina
 Plešivec
 Tochovice
 židovský hřbitov
 kostel sv. Martina
 kaple sv. Anny
Základní informace místa
ID místa: 1564
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 13.7.2003
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama