Bazilika Waldsassen postavena v letech 1682 až 1704. Jeden z největších barokních kostelů v Bavorsku. Bývalá krypta pod bazilikou je jedna z největších krypt v Německu. Varhany se 103 registry jedny z největších v Evropě. V roce 1969 povýšena na papežskou „Baziliku minor“.
Hlavní obrázek místa
Klášterní bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Evangelisty v bavorském Waldsassenu.
© Pavel Vítek 05/2001
Waldsassen je bavorské město v okrese Tirschenreuth. Bazilika je vzdálena asi 10 km od Chebu jihozápadním směrem. Z Chebu jedem směrem na Svatý Kříž a hraniční přechod Svatý Kříž / Waldsassen. Pro cykloturisty se jedná o krásnou, mírně zvlněnou trasu.
Pavel Vítek, 29.4. 2020

  historie

  Klášter ve Waldsassen ve středověku patřil k tzv. Chebsku. Mužský klášter řádu cisterciáků byl založen roku 1133. Roku 1571, v období vrcholící náboženské reformace, byl klášter zrušen. Roku 1669 bylo zde ustanoveno převorství a po dalším ekonomickém růstu se klášter roku 1690 vrátil ke statutu opatství. V letech 1682 - 1704 byl přestavěn klášterní kostel a vyzdoben. Jako architekti byli povoláni bratři

  Pavel Vítek, 29.4. 2020

  popis

  Klášterní bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Evangelisty má trojlodní dispozici na půdorysu latinského kříže se dvěma věžemi v průčelí a se dvěma řadami kaplí v bočních lodích. Opatská bazilika Waldsassen byla postavena v letech 1682 až 1704. Významní stavitelé kostelů Georg Dientzenhofer a Abraham Leuthner vytvořili jeden z největších barokních kostelů v Bavorsku. Bývalá krypta pro cisterciácké

  Pavel Vítek, 29.4. 2020
  Německo, Bavorsko,

  Místa v okolí

   Starý Hrozňatov
   Bismarckova rozhledna
   kostel sv. Anny
   Dudácká kašna
   Cheb
   Špalíček
   Cetnov
   Václavský hrad
   Bříza
   Doubrava
   Pomezná
   Chlumeček
   Hohenberg
   Salingburg
   kostel sv. Anny
   pramen Natálie
   Císařské lázně
   metorologický sloup
   fara
   kostel sv. Olgy
   kostel sv. Volfganga
   Ostroh
   Okrouhlá
   Dyleň
   Libá (Liebenstein)
   Poustka
   kostel sv. Vavřince
   Mostov
   Thierstein
  Základní informace místa
  ID místa: 14820
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 29.4.2020
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama