Ocelová rozhledna (52,6 m vysoká, 380 m n. m.) sloužící zejména jako telekomunikační stožár. Postavena r. 2000, vlastníkem a zadavatelem stavby je firma Eurotel s.r.o. Stavbu provedla firma Valpo Zlín. Je první rozhlednou v CHKO Bílé Karpaty.
Hlavní obrázek místa
rozhledna Travičná
© Stanislav Brebera 07/2004
Rozhledna na vrcholu kopce Travičná (380 m.n.m.) u Tvarožné Lhoty nedaleko města Strážnice. Poblíž je rekreační oblast Lučina s koupáním a kempem. Rozhledna je 52.6 m vysoká , ochoz ve výšce 33.6.m , 177 schodů.
informační tiskoviny, 7.7. 2004
otvíračka

Pohodlný přístup. Parkoviště aut je asi 500m. Otevírací doba v sezonu každý den 10.00 - 19.00 hod. Mimo pouze So,Ne 12.30 - 16.00. vstupné je 15,- Kč. Děti do 6 let zdarma

7.7. 2004

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Veselí nad Moravou

Místa v okolí

 Vojšice
 městské opevnění
 Bílá věž
 Svatý obrázek
 kaple Panny Marie
 synagoga
 kostel sv. Martina
 židovský hřbitov
 kamenný kříž
 kamenný kříž
 kaple sv. Rocha
 kaple Panny Marie
 Průžkův mlýn
 kaple Panny Marie
 skanzen Strážnice
 Strážnice
 Plže
 Vnorovy
 Včelíny
 Meandry Moravy
 Mittákovská kúria
 větrný mlýn
 židovský hřbitov
 karner sv. Anny
 mariánský sloup
 radnice
 Váté písky
 Gvadányiho kúria
 městské opevnění
 kaple sv. Jiří
 kostel sv. Alžběty
 Skalica
 synagoga
 kostel Panny Marie
 Veselí nad Moravou
 sousoší Panny Marie
 Baťův kanál
 kostel sv. Ondřeje
 sloup Panny Marie
 sv. Antonín
 vinné búdy
 Rohatec
 Uherský Ostroh
 židovský hřbitov
 Sobotište
 mariánský sloup
 kostel sv. Anny
 Rohov
 Bzenec
 Bzenec
 Kanšperk
 větrný mlýn
 kaple sv. Floriána
 loretánská kaple
 manufaktura
 megalitické kameny
 Branč
 evangelický kostel
 Holíč
 Vracov
 Starý hrad
 kostel sv. Vavřince
 Hluk
 kostel sv. Vavřince
 Penkův dvůr
 Vlkoš
Základní informace místa
ID místa: 2457
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 7.7.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama