
Těžbou kamene narušené tvrziště najdeme na skalnatý výběžku na východním okraji obce. Od rozlehlé nástupní plochy, které zřejmě sloužila jako hospodářské zázemí tvrze je nevelké jádro odděleno čtvrtobloukem 7-11 m širokého a dosud až 4 m hlubokého příkopu, před nímž je vyhozen cca 1,5 m vysoký val. Jádro samotné tvoří přibližně okrouhlý pahorek o průměru 21 metrů, na jehož vrcholku bylo roku 1981 výkopem odhaleno nároží budovy z kamene spojovaného hlínou. Dochované zdivo bylo zřejmě podezdívkou věžovité budovy o rozměrech cca 8x6,5 m, jejíž vyšší úrovně byly dřevěné. Podle dochovaných stop je tvořila kulatina o průměru 100-150 cm na vnější straně omazané do hladka vyhlazenou hlínou.
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo