Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... 21.01.2021

Array ( [0] => )

dobrý nápad

30.9.2015 11:42 D Dohňanský
Místní organizace vystavěla na tvrzišti maketu tvrze-hradby a strážní věž-ve skutečné velikosti, a k tomu i most ,vedoucí k tvrzi přes poměrně hluboký příkop. Moc dobrý nápad,nepůsobí to ani nevkusně ani kýčovitě. Jakobych se octnul pár století zpátky. Člověk to ale musí vidět na vlastní oči. Moc chválím.

8.11.2015 22:19 Pavel Zany Komárek
Dovolím si nesouhlasit, tahle hrůznost stlučená z prkének připomíná skutečnou tvrz stejně málo, jako hrad z kostek připomíná skutečný hrad

10.11.2015 09:45 D Dohňanský
Samozřejmě,že v podstatě máte pravdu. A nejen Vy,ale každý odborník,historik či člověk se zvýšeným zájmem o takováto místa by Váš názor schválil. A v principu já taky.To je bez debat. Ale myslím si ,že takových to lidí tam přijde relativně méně. Většina návštěvníků - si myslím - se rekrutuje z normálních,běžných turistů, dětí, mládeže apod,kteří si tam zajdou třeba na vycházku /však nedaleko je i dětské hřiště/ a podívají se na to laickým pohledem. No a ti to dle mého možná ocení a pochválí. Já když jsem tam fotil,tak po sobě přišli dvě rodinky s dětmi a řekli do slova a do písmene : "Jééé,to je fajnééé". A řekli to ti dospělí,ne děti. A já si netroufám říci,že třeba nemají estetické cítění. Ono navíc,ta maketa nemá připomínat skutečnou tvrz,jen ji jaksi zviditelnit. A já na tom oceňuji především fakt,že nějací, zřejmě dobrovolníci,se snaží udržovat toto místo v pěkném stavui.Jak Vy pane Komárek,tak i já známe spoustu třeba odbagrovaných tvrzí kvůli stavbě třeba rodinného domku. Tak tolik na vysvětlenou.
Já jen znova zopakuji,že ale Váš názor absolutně beru. Takže s pozdravem.

3.12.2015 01:44 Pavel Zany Komárek
To je všechno hezké, jenže – takováto rodinka nezíská představu o vzhledu středověké tvrze nikde jinde než na takovýchto místech, oni odbornou literaturu číst nebudou. A právě proto by takovéto rekonstrukce i „rekonstrukce“ měly být vytvářeny v souladu s historií, aby představa, jakou si tato rodinka vytvoří byla v pořádku. To je stejný princip, jako např. požadavek, aby i v beletrii byla historie popisována správně.