
František Filip Šternberk, majitel častolovického panství v letech 1719 - 1786, nechal roku 1739 nebo 1745 postavit na okraji vznikající obory lovčí zámeček, pojmenovaný po něm Filipsruhe (Filipův oddech). Byla to nejspíš dřevěná stavba, prý taková lepší chata, která měla být jakousi vstupní branou do obory. Týnišťská obora (zal. 40. léta 18. stol. nebo 1770) se řadila se svými 2100 ha k největším v Čechách a byla celá oplocena. Pozn.: přestože se roky založení zámečku i obory v různých pramenech mírně liší, lze usuzovat, že vznikaly téměř současně. Obojí spolu úzce souvisí. Syn F. F. Šternberka, též František Filip, dal zámeček v r. 1795 přebudovat na myslivnu. Stala se sídlem lesní správy a nadlouho se pro ni vžil název Jägerhaus. Podle dobové fotografie, pořízené před rokem 1900, to byl zděný přízemní domek s mansardovou střechou. Ve 20. stol. prošel Jägerhaus mnohými přestavbami. Po r. 1948 byla správa již státních lesů přemístěna do… číst dále
Jedné červnové noci roku 1911 lesmistr Tanzer v týnišťském "Jägerhausu" nemohl spát. Chtěl se projít po dvoře. Sotva otevřel domovní dveře, třeskly výstřely. Opakované rány jej přinutili vrátit se a zamknout dveře. Výstřely probudili i rodinu kočího Jana Marka, žijící v domku na dvoře. Paní Marková otevřeným oknem spatřila tři muže s ručnicemi. Vzbudila muže a ten bez rozmýšlení vstal a spěchal ven. Znovu třeskla rána a broky zasáhly kočího Marka do hlavy. Teprve ráno, po rozednění, se pustili po stopách zločinců. Zjistilo se, že zloději přestřihli telefonní dráty a v lesmistrově bytě odcizili ručnice s náboji a dlouhý lovecký tesák. Po zločincích nezůstalo ani stopy. Panu Markovi v hradecké nemocnici vyoperovali poraněné oko a z ran odstranili mnoho broků. Tak nevinný zaplatil loupěž.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.