Kaple v pseudogotickém slohu byla postavena v l. 1898-1905. R. 1906 byly dokončeny vnitřní malby kaple. Vybavení kaple pochází z doby jejího založení. R. 1942 Němci zrekvírován zvon, nový byl zavěšen r. 1947. V l. 1988-1989 proběhla velká oprava kaple, r. 1997 byly zrestaurovány věžní hodiny.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 07/2005
Obcí Věšín, jste již možná mnohokrát projeli. Leží při silnici I/19 Plzeň – Tábor. Možná jste i zaznamenali, že se tam dá dobře najíst, ale uprostřed malé návsi stojí také nově opravená kaplička sv. Františka Srafínského. Kaplička byla postavena v pseudogotickém slohu v roce 1905 a její zařízení je ze stejné doby. Pro cyklisty může být tato obec dobrým výchozím místem k výletu na Třemšín. Z Věšína přes Hutě pod Třemšínem až skoro na Třemšín vede úzká skoro nepoužívaná asfaltka.
L.P., 22.7. 2005
historie

Kaple sv. Františka Serafínského

Kaple v pseudogotickém stavebním slohu byla postavena v l. 1898-1905, r. 1905 byla také slavnostně vysvěcena. R. 1906 byly dokončeny vnitřní malby kaple. Vnitřní vybavení kaple pochází z doby jejího založení. R. 1942 byl z nařízení Němců sňat a odevzdán zvon, nový byl zavěšen r. 1947. V l. 1988-1989 proběhla velká oprava kaple, která byla ve špatném stavu. R. 1997 byly zrestaurovány věžní hodiny. Svatým Františkem Serafínským je někdy také zván sv. František z Assisi, mnich a zakladatel františkánského řádu (přesněji Řádu menších bratří).

22.10. 2011

Komentáře

Středočeský kraj,  Příbram  (PB),

Místa v okolí

 Hengst
 Hůrka u Vranovic
 Třemšín
 Třemšín
 Vysoká u Příbramě
 Hvožďany
 Tři Trubky
 kostel sv. Václava
 židovský hřbitov
 Drštka
 Kokšín
 židovské ghetto
 kostel sv. Rocha
 synagoga
 Starý Smolivec
 silniční most
 Chlukov
 Březnice
 pivovar Herold
 kostel sv. Václava
 Mítovský mlýn
 Homberk
 Tochovice
 Mítov
 Památník Vojna
 Hrádek
 radnice
 socha sv. Barbory
 kostel sv. Voršily
 Újezdec
 Na Skále
 Dožice
 boží muka
 Starosedlský Hrádek
 Pouskův mlýn
 Hornický skanzen
 Těnovice
 Strašná skála
 kostel sv. Vojtěcha
 Drahenice
 Dvorec
 kostel sv. Prokopa
 Mirošov
 kostel sv. Jiljí
 kostel sv. Josefa
 Hrochův hrádek
 kostel sv. Vavřince
 Strašice
 Vimberk
 Švédský most
 vodní hamr
 Hostišovice
 Draheničky
 dub sv. Václava
 Drahlín
 Uzeničky
 Myslín
 židovský hřbitov
 kaple sv. Vojtěcha
 židovský hřbitov
 kostel sv. Klimenta
 kostel sv. Vavřince
 Hluboš
Základní informace místa
ID místa: 3332
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 22.7.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama