Empírový zámek byl postaven na místě bývalé tvrze na počátku 19. stol. patrně Dorotou Tallezrand-Périgordovou. Na zámku se vystřídalo mnoho majitelů, jako poslední je uváděn pan Arnošt Schwarzenberk, který zámek vlastnil do roku 1949.
Hlavní obrázek místa
autor neuveden
Okolí zámku je přístupné - upravený anglický park. A zámek se dá bez problému obejít. Jedno křídlo slouží k bydlení, zbytek zámku je prázdný.
Jan Pospisil, 14.8. 2016
historie

R. 1331 založil zde benediktinský klášter sv. Jana Křtitele na Ostrově nad Davlí tvrz emfyteutickým právem na území zvaném Bozeňsko, jež dříve získal od krále Václava II. výměnou za své statky u Slaného. R. 1436 zastavil král Zikmund Tochovice Janu a Václavu Zmrzlíkům ze Svojšína, držitelům Orlíka za to, že se k němu přidali. Rod Zmrzlíků měl Tochovice až do r. 1515, kdy se zde uvádí nový zástavní držitel Oldřich Vranovský z Valdeka. Vdova po něm přechovávala na tochovické tvrzi loupeživé zemany a proto proti ní podnikli Pražané trestnou výpravu. Tvrz byla r. 1520 dobyta a zbořena a rodina zemanky byla odvedena do Prahy do vězení. R. 1532 prodal opat Placidus a konvent ostrovského kláštera rytíři Janovi z Vitence tochovickou tvrz s dvorem, městečko Tochovice a ostatní příslušenství. Nový majitel statku pojistil na Tochovicích věno své manželky Markéty z Běšin a později r. 1544 též půjčku od staroměstského měšťana Pavla…  číst dále

27.11. 2002

Komentáře

Středočeský kraj,  Příbram  (PB), Tochovice

Místa v okolí

 boží muka
 Starosedlský Hrádek
 židovský hřbitov
 Hrochův hrádek
 pivovar Herold
 Březnice
 silniční most
 židovské ghetto
 synagoga
 kostel sv. Rocha
 Památník Vojna
 Vysoká u Příbramě
 Rtišovice
 Chraštice
 kostel sv. Václava
 Zbenice
 Myslín
 Hůrka u Vranovic
 boží muka
 židovský hřbitov
 kostel sv. Vavřince
 Drahenice
 Bukovany
 židovský hřbitov
 Zalužany
 Mirovice
 synagoga
 kostel sv. Klimenta
 kostel sv. Vojtěcha
 Hornický skanzen
 Draheničky
 kostel sv. Prokopa
 Horosedly
 výklenková kaple
 dub sv. Václava
 kříž sv. Ivana
 Smolotely
 Lety
 židovský hřbitov
 Dolní Nerestce
 Uzeničky
 Hostišovice
 empírový most
 radnice
 socha sv. Barbory
 Dolní Líšnice
 Hrádek
 Křikava
 synagoga
 Rakovice
 Drahlín
 Čimelice
 Čimelice
 Boudy u Čimelic
 Voltýřov
 kostel sv. Voršily
 Újezdec
 Hvožďany
 Vintíř
 Orlík nad Vltavou
 Dobšický mužík
 socha sv. Prokopa
 kostel sv. Prokopa
 Dlouhá Lhota
 Žďákovský most
 Tři Trubky
 Chlukov
Základní informace místa
ID místa: 1322
Typ místa: zámek
Podkategorie: původní tvrz
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 27.11.2002
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama