Zámek byl postaven r. 1730 augustiánským klášterem jako letní sídlo pro hosty. Později zde byla továrna na bílou keramiku, která zde byla vyráběna do konce 19. stol. Po válce patřila budova zámku MNV a dnes je ve velmi špatném stavu.
Hlavní obrázek místa
Hlavní průčelí
© Luděk Pitter 06/2005
Při východním okraji obce Ždánov se nachází budova bývalé letní rezidence pro hosty augustiánského kláštera z 18. stol., která se po zrušení konventu začala nazývat zámkem. Jedná se o jednoduchou, obdélníkovou, jednopatrovou stavbu v barokním slohu. Nad hlavním vstupem kamenný erb se znakem konventu s datumem 1730. Proti budově zámku stojí socha sv. Augustina z r. 1763.
L.P., 19.6. 2005
historie

Obec Ždánov patřila augustiánskému klášteru v Pivoni s různými přestávkami od počátku 15. stol. až do roku 1787. V roce 1730 si zde klášter nechal postavit letní sídlo pro své hosty. Po zrušení konventu roku 1787 sloužila budova majitelům pivoňského statku a začala být nazývána zámkem. Později zde byla zřízena továrna na bílou keramiku (Tannava), která se zde vyráběla až do konce 19. stol. Po válce patřila budova zámku MNV a dnes je ve velmi špatném stavu.

Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Západní Čechy, 19.6. 2005

Komentáře

Plzeňský kraj,  Domažlice  (DO), Ždánov

Místa v okolí

 Stará pošta
 kostel sv. Martina
 Trhanov
 akvadukt u Hadrovce
 Domažlická věž
 Chodský hrad
 kostel sv. Mikuláše
 Poběžovice
 Výhledy
 židovský hřbitov
 Kubíčkova skála
 Annaburg
 Tuhošť
 kostel sv. Vavřince
 Horšovský Týn
 Vdovský dům
 Šibeniční vrch
 Nahošice
 Kurzova věž
 Čerchovské hvozdy
 Starý Herštejn
 Blížejov
 židovský hřbitov
 Tasnovice
 Přívozec
 gloriet Klobouk
 kostel sv. Vavřince
 Tasnovické hradiště
 Mutěnín
 Hostouň
 fara
 Kout na Šumavě
 kostel sv. Jiří
 venkovská usedlost
 Chotiměř
 Lštění
 Rýzmberk
 Osvračín
 Příkopy
 Dianin Dvůr
 Osvračín
 synagoga
 kaple sv. Václava
 Puclice
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Anny
 Bukovec
 kamenný most
 Bělá nad Radbuzou
 Čečovice
 kostel sv. Mikuláše
Kontaktní informace

Základní informace místa
ID místa: 2561
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 19.6.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama