Pozůstatky loveckého zámečku postaveného roku 1819 Kryštofem Vidršpergárem z Vidršperka na místě bývalého dvora. Od roku 1852 v majetku Coudenhoveů. Po roce 1945 jej využívala pohraniční stráž, postupně chátrá, dnes se z něj zachovaly jen obvodové zdi.
Hlavní obrázek místa
zříceniny loveckého zámečku Dianin Dvůr
© Vlastislav Mareček, 06/2016
Zámeček byla zřejmě barokní jednoposchoďová budova s obdélníkovým základem o rozměrech zhruba 15 x 10 m a s mansardovou střechou. Dnes se z něj zachovaly jen zbytky obvodových zdí.
Vlastislav Mareček, kolektiv autorů-Hrady,zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku-západní Čechy, Svoboda 1985, 21.9. 2016
historie

V roce 1736 zde bratři Jan Bedřich a Kryštof Václav Vidršpergárové založili poplužní dvůr. V roce 1812 dvůr vyhořel a na jeho místě nechal Kryštof Václav Vidršpergár v roce 1819 postavit lovecký zámeček. V roce 1825 byla vedle něj postavena kaple sv. Kryštofa. Po roce 1852 se stal majetkem Coudenhoveů. V roce 1870 byla v okolí zámečku založena obora pro daňky a jeleny. V roce 1916 byl zámeček přestavěn. Coudenhoveům patřil až do roku 1945. Poté zde sídlila pohraniční stráž. Po jejím přesídlení zámeček chátral. Ještě v 70. letech měl střechu a část vybavení… Zřícenina se nyní nachází na území obce Rybník.

Vlastislav Mareček, kolektiv autorů-Hrady,zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku-západní Čechy, Svoboda 1985, https://cs.wikipedia.org, 21.9. 2016

Komentáře

Plzeňský kraj,  Domažlice  (DO), Rybník

Místa v okolí

 Starý Herštejn
 Walddorf
 Mutěnín
 židovský hřbitov
 kostel sv. Mikuláše
 židovský hřbitov
 Poběžovice
 Hostouň
 Bělá nad Radbuzou
 kamenný most
 kostel sv. Martina
 Stará pošta
 Výhledy
 Kurzova věž
 kostel sv. Vavřince
 Ždánov
 Tasnovické hradiště
 Tasnovice
 Trhanov
 Čerchovské hvozdy
 Březinka
Základní informace místa
ID místa: 13101
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 23.9.2016
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Trnava bývá nazývána „slovenským Římem“ a podíváme se na klasicistní zámek Dolná Krupá

Hrady a zámky

Trnava je nejstarším svobodným královským městem na Slovensku. Dnešní krajské město Trnava je významným centrem bohatého regionu mezi Malými Karpatami a Povážským Inovcem. Je to město baroka, jeho největší stavební rozkvět nastal v 17. a 18. století a je do značné míry spojen se založením univerzity a přítomností arcibiskupství. Ve městě stojí barokní paláce, univerzitní a církevní stavby a je zde taky několik kostelů. Zámek Dolná Krupá je krásné klasicistní šlechtické sídlo a je proslulý tím, že zde pobýval světově proslulý hudební skladatel Ludwig van Beethoven. Na zámku má sídlo Muzeum hudby.

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Cestování

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Ostatní

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Naposledy navštívené

reklama