Moderní kostel byl postaven v l. 1996-1997 po více než stoletém úsilí o výstavbu nového kostela v Luhačovicích. Výstavba byla opakovaně přerušena světovými válkami nebo sovětskou okupací r. 1968. Až po r. 1989 byl kostel konečně postaven podle projektu architektů Michala Brixe a Petra Franty.
Hlavní obrázek místa
© Stanislav Brebera 06/2005
Kostel Svaté rodiny patří mezi nově postavené kostely na Moravě. S přípravou stavby bylo započato ihned po roce 1989. Již 22. dubna 1990 na Velehradě papež Jan Pavel II posvětil základní kámen. Na kameni je název sv. Josef. V průběhu stavby však bylo rozhodnuto rozšířit zasvěcení kostela na celou Svatou rodinu. Kostel se začal stavět v dubnu 1996 a 12. června 1997 posvětil novou budovu kostela olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Věž kostela je osazena třemi zvony se jmény Sv. rodina, Maria a Josef. Vlastní kostel je moderní stavba s lodi o výšce 12 m. Věž je vysoká 22 m. Byl postaven podle návrhu českých architektů. V jeho těsné blízkosti se nachází pramen sv. Josefa.
L.P., 22.7. 2005
historie

kostel sv.Josefa

Moderní stavba z roku 1997. Základní kámen vysvětil papež Jan Pavel II.

Standa Brebera, 23.6. 2005

Další texty historie
Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Luhačovice

Místa v okolí

 Pramen sv. Josefa
 Lázeňské divadlo
 Pramen Ottovka
 Jurkovičův dům
 kaple sv. Alžběty
 Pramen Aloiska
 Pramen Amandka
 Pramen Vincentka
 Luhačovice
 Augustiniánský dům
 fara
 kostel sv. Martina
 Oberský vrch
 Starý Světlov
 Rýsov
 Velký Ořechov
 Engelsberg
 Nový Světlov
 kostel sv. Vojtěcha
 Slavičín
 Nezdenice
 Svárov
 Částkov
 Šarovy
 Uherský Brod
 Uherský Brod
 Panský dům
 Sochařská vyhlídka
 městské opevnění
 Nedachlebice
 Bánov
 Zuvačov
 Březolupy
 kostel sv. Mikuláše
 Lhotka u Hradčovic
 Vlachovice
 Újezd
 Vlachovice
 Zlín
 Lužkovice
 Klečůvka
 kostel sv. Vavřince
 Vizovice
 Obora
 Bílovice
 Baťův mrakodrap
 Zlín
 Malenovice
 kostel sv. Mikuláše
 Podhradí
 Louky
 kostel sv. Jiljí
 památník Ploština
 Tečovice
Základní informace místa
ID místa: 3269
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 22.7.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama