Moderní kostel byl postaven v l. 1996-1997 po více než stoletém úsilí o výstavbu nového kostela v Luhačovicích. Výstavba byla opakovaně přerušena světovými válkami nebo sovětskou okupací r. 1968. Až po r. 1989 byl kostel konečně postaven podle projektu architektů Michala Brixe a Petra Franty.
Hlavní obrázek místa
© Stanislav Brebera 06/2005
Kostel Svaté rodiny patří mezi nově postavené kostely na Moravě. S přípravou stavby bylo započato ihned po roce 1989. Již 22. dubna 1990 na Velehradě papež Jan Pavel II posvětil základní kámen. Na kameni je název sv. Josef. V průběhu stavby však bylo rozhodnuto rozšířit zasvěcení kostela na celou Svatou rodinu. Kostel se začal stavět v dubnu 1996 a 12. června 1997 posvětil novou budovu kostela olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Věž kostela je osazena třemi zvony se jmény Sv. rodina, Maria a Josef. Vlastní kostel je moderní stavba s lodi o výšce 12 m. Věž je vysoká 22 m. Byl postaven podle návrhu českých architektů. V jeho těsné blízkosti se nachází pramen sv. Josefa.
L.P., 22.7. 2005
historie

kostel sv.Josefa

Moderní stavba z roku 1997. Základní kámen vysvětil papež Jan Pavel II.

Standa Brebera, 23.6. 2005

Další texty historie
Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Luhačovice

Místa v okolí

 Pramen sv. Josefa
 Lázeňské divadlo
 Pramen Ottovka
 Pramen Aloiska
 Jurkovičův dům
 kaple sv. Alžběty
 Pramen Amandka
 Pramen Vincentka
 Luhačovice
 Augustiniánský dům
 fara
 kostel sv. Martina
 Oberský vrch
 Starý Světlov
 Rýsov
 Velký Ořechov
 Engelsberg
 Nový Světlov
 kostel sv. Vojtěcha
 Slavičín
 Nezdenice
 Svárov
 Částkov
 Šarovy
 Uherský Brod
 Uherský Brod
 Panský dům
 Sochařská vyhlídka
 městské opevnění
 Nedachlebice
 Janův hrad
 Bánov
 Březolupy
 Zuvačov
 Lhotka u Hradčovic
 kostel sv. Mikuláše
 Vlachovice
 Újezd
 Vlachovice
 Lužkovice
 Zlín
 Klečůvka
 Vizovice
 kostel sv. Vavřince
 Obora
 Bílovice
 Baťův mrakodrap
 Zlín
 Malenovice
 kostel sv. Mikuláše
 Vlčnov
 Louky
 Podhradí
 kostel sv. Jiljí
 památník Ploština
 Tečovice
Základní informace místa
ID místa: 3269
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 22.7.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama