Novostavba kostela pochází z roku 1999. Vystavěn ve tvaru lilie, kostelní věž se zvonicí má půdorys kapky rosy a nebo také tvar slzy. Klenba kostela je železobetonová skořepina. Dvoumanuálové varhany jsou původem jsou ze Švýcarska.
Hlavní obrázek místa
Louka - kostel Panny Marie Růžencové
© Hana Kubikova 06/2006
V obci Louka se nachází zajímavá církevní novostavba – kostel Panny Marie Růžencové z roku 1999. Kostel má půdorys ve tvaru lilie, přilehlá věž pak půdorys ve tvaru slzy, resp. kapky rosy. Nedaleko kostela stojí zajímavá středověká kaplička.
Hana Kubíková, 11.7. 2006
turistické

Louka leží v turistické oblasti Slovácko. Nachází se v údolí říčky Veličky 4 km severně od Velké nad Veličkou, 12 km na východ od Strážnice. Obec Louka leží na železniční trati č. 343 Hodonín – Veselí nad Moravou – Nové Mesto nad Váhom. Obcí Louka prochází silnice I/71 Uherský Ostroh – Velká nad Veličkou – Nové Mesto nad Váhom. Kostel Panny Marie Růžencové leží v centru obce u hlavní silnice I/71 po levé straně při jízdě do Velké nad Veličkou.

Pavel Vítek, 24.11. 2007

popis

Novostavba kostela Panny Marie Růžencové pochází z roku 1999. Vystavěn byl ve tvaru lilie. Kostelní věž se zvonicí má půdorys kapky rosy a nebo také tvar slzy. V nosných zdech kostela jsou zakomponované železobetonové sloupy, které nesou železobetonovou skořepinovou klenbu. V interiéru kostela zaujmou krásně vyšívaná plátna na oltáři a na hlavicích sloupů. V kostele jsou nainstalovány dvoumanuálové varhany. Původem jsou ze Švýcarska a do zdejšího kostela je navrhla a pak i postavila varhanářská dílna z Krnova. Nedaleko kostela stojí kaplička s typicky slovácko-horňáckými ornamenty.

Pavel Vítek, 24.11. 2007

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Louka

Místa v okolí

 kostel sv. Ondřeje
 sloup Panny Marie
 sv. Antonín
 vinné búdy
 Kanšperk
 větrný mlýn
 Vojšice
 Hluk
 kostel sv. Vavřince
 Penkův dvůr
 kostel Panny Marie
 synagoga
 židovský hřbitov
 sousoší Panny Marie
 Veselí nad Moravou
 Baťův kanál
 Horní Němčí
 Včelíny
 Vnorovy
 Uherský Ostroh
 Travičná
 Vlčnov
 městské opevnění
 židovský hřbitov
 synagoga
 Strážnice
 Bílá věž
 kostel sv. Martina
 kaple Panny Marie
 kostel sv. Alžběty
 Průžkův mlýn
 Letecké muzeum
 skanzen Strážnice
 kostel sv. Anny
 Panský dvůr
 Kunovice
 Obora
 Váté písky
 Volenov
 Polešovické rybníky
 městské opevnění
 Panský dům
 Uherský Brod
 Uherský Brod
 Domanín
 Ořechov
 kaple sv. Václava
Kontaktní informace
kostel Panny Marie Růžencové
696 76 Louka
http://vlouce.webnode.cz/
v.halicek@gmail.com
Základní informace místa
ID místa: 4385
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 24.11.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama