Novostavba kostela pochází z roku 1999. Vystavěn ve tvaru lilie, kostelní věž se zvonicí má půdorys kapky rosy a nebo také tvar slzy. Klenba kostela je železobetonová skořepina. Dvoumanuálové varhany jsou původem jsou ze Švýcarska.
Hlavní obrázek místa
Louka - kostel Panny Marie Růžencové
© Hana Kubikova 06/2006
V obci Louka se nachází zajímavá církevní novostavba – kostel Panny Marie Růžencové z roku 1999. Kostel má půdorys ve tvaru lilie, přilehlá věž pak půdorys ve tvaru slzy, resp. kapky rosy. Nedaleko kostela stojí zajímavá středověká kaplička.
Hana Kubíková, 11.7. 2006
turistické

Louka leží v turistické oblasti Slovácko. Nachází se v údolí říčky Veličky 4 km severně od Velké nad Veličkou, 12 km na východ od Strážnice. Obec Louka leží na železniční trati č. 343 Hodonín – Veselí nad Moravou – Nové Mesto nad Váhom. Obcí Louka prochází silnice I/71 Uherský Ostroh – Velká nad Veličkou – Nové Mesto nad Váhom. Kostel Panny Marie Růžencové leží v centru obce u hlavní silnice I/71 po levé straně při jízdě do Velké nad Veličkou.

Pavel Vítek, 24.11. 2007

popis

Novostavba kostela Panny Marie Růžencové pochází z roku 1999. Vystavěn byl ve tvaru lilie. Kostelní věž se zvonicí má půdorys kapky rosy a nebo také tvar slzy. V nosných zdech kostela jsou zakomponované železobetonové sloupy, které nesou železobetonovou skořepinovou klenbu. V interiéru kostela zaujmou krásně vyšívaná plátna na oltáři a na hlavicích sloupů. V kostele jsou nainstalovány dvoumanuálové varhany. Původem jsou ze Švýcarska a do zdejšího kostela je navrhla a pak i postavila varhanářská dílna z Krnova. Nedaleko kostela stojí kaplička s typicky slovácko-horňáckými ornamenty.

Pavel Vítek, 24.11. 2007

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Louka

Místa v okolí

 kostel sv. Ondřeje
 sloup Panny Marie
 sv. Antonín
 vinné búdy
 Kanšperk
 větrný mlýn
 Vojšice
 Hluk
 Penkův dvůr
 kostel sv. Vavřince
 kostel Panny Marie
 synagoga
 židovský hřbitov
 sousoší Panny Marie
 Veselí nad Moravou
 Baťův kanál
 Horní Němčí
 Včelíny
 Vnorovy
 Uherský Ostroh
 Travičná
 Vlčnov
 městské opevnění
 kaple Panny Marie
 synagoga
 židovský hřbitov
 Strážnice
 Bílá věž
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Alžběty
 kaple Panny Marie
 Průžkův mlýn
 Svatý obrázek
 Letecké muzeum
 kamenný kříž
 skanzen Strážnice
 kamenný kříž
 kostel sv. Anny
 kaple Panny Marie
 Panský dvůr
 Kunovice
 Obora
 Váté písky
 Volenov
 Polešovické rybníky
 městské opevnění
 Panský dům
 Uherský Brod
 Uherský Brod
 Domanín
 kaple sv. Václava
 Ořechov
Kontaktní informace
kostel Panny Marie Růžencové
696 76 Louka
http://vlouce.webnode.cz/
v.halicek@gmail.com
Základní informace místa
ID místa: 4385
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 24.11.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama