Celodřevěná vyhlídka nestandardní konstrukce byla postavena v roce 2018. Vznikla jako pokus o nenásilné začlenění stavby do krajiny. Vyhlídka byla postavena za podpory Fakulty výtvarných umění v Brně VUT a občanského sdružení Jiná Krajina jako semestrální práce během studia.
Hlavní obrázek místa
© Samuel Šrom, 10/2018
Vyhlídka, která vznikla v roce 2018 za podpory Fakulty výtvarných umění VUT v Brně a občanského sdružení Jiná Krajina. Jednalo se o semestrální práci během studia, která měla oživit zpustlé místo v krajině, dříve sloužící jako napáječka pro dobytek. Jedná se spíše o „sochařský“ objekt, protože umístění není úplně vhodné na výstavbu rozhledny. Každopádně z jejího vrcholu může člověk spatřovat další sochy v krajině od Pavly Kačírkové a Jana Ambrůze. Vrchol vyhlídky je 5,5 m nad zemí a umožňuje výhled přes koruny stromů na další umělecké objekty v krajině. Je součástí strategické intervence do krajiny se snahou o co největší propojení se samotným místem.
Samuel Šrom, red. upr., 23.10. 2018
Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Bohuslavice u Zlína

Místa v okolí

 Šarovy
 Malenovice
 Svárov
 Podhradí
 kostel sv. Mikuláše
 Březolupy
 kostel sv. Jiljí
 Částkov
 Louky
 Pohořelice
 Zlín
 Velký Ořechov
 Baťův mrakodrap
 Nedachlebice
 Tečovice
 Zlín
 Oberský vrch
 Rýsov
 Napajedla
 Napajedla
 Napajedla
 Otrokovice
 Spytihněv
 Bílovice
 Starý Světlov
 Mistřice
 Mysločovice
 fara
 Lužkovice
 kostel sv. Martina
 Pramen Ottovka
 Luhačovice
 Jurkovičův dům
 kaple sv. Alžběty
 Augustiniánský dům
 Lázeňské divadlo
 kostel Svaté rodiny
 Pramen sv. Josefa
 Pramen Amandka
 Pramen Vincentka
 Lhotka u Hradčovic
 Pramen Aloiska
 Engelsberg
 kostel sv. Anny
 Sušice
 Klečůvka
 Žeranovice
 Tlumačov
 Štípa
 Kvasice
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Mikuláše
 ZOO Zlín-Lešná
 Lešná
 Žeranovice
 větrný mlýn
 Uherský Brod
 Uherský Brod
 Obora
 Panský dům
 boží muka
 synagoga
 kostel sv. Kunhuty
 Kurovice
 církevní areál Sady
 kostel sv. Josefa
 židovský hřbitov
 Tusculum
 Kunovice
 Kovozoo
 Maják Šrotík
 Špitálky
 Panský dvůr
 Letecké muzeum
 Janůvka
 Zámeček
 Nový Světlov
Základní informace místa
ID místa: 14030
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 20.2.2019
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama